-
Új igazgató a Mondeleznél
A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.
2026.01.29. -
Tudatos évtervezés
A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. -
Precíziós gazdálkodás szak indul
Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.
2026.01.19. -
Ingyenes födémszigetelés!
Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.
2026.01.09.
Berkó Gábor lett a Mondelez International új magyarországi ügyvezető igazgatója
A Mondelēz International Inc. a városban is rendelkezik gyártókapacitással: a székesfehérvári Győri Keksz Kft. üzemében a népszerű hazai márkák (Győri Édes, Pilóta) mellett igazi világmárkák, például a Milka, a TUC és az OREO keksz innovatív termékei is készülnek.
Kiemelkedő szakmai eredményei közé tartozik, hogy vezetése alatt a magyar piac az elmúlt években a leggyorsabb növekedést érte el Közép-Európában, miközben a vállalat piacrésze és üzleti eredménye is folyamatosan erősödött. Gábor emellett éveken keresztül dolgozott Genfben és a közép-európai régióban, több országot átfogó stratégiai és kereskedelmi irányítási feladatokat látva el.
„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a Mondelēz International magyarországi csapatát vezethetem. Magyarországon a Mondelēz nemcsak azért meghatározó szereplő, mert olyan, mindenki által ismert piacvezető márkákkal vagyunk jelen a piacon, mint a Milka, az Oreo, a Pilóta vagy a TUC, hanem azért is, mert több száz magyar embernek adunk munkát a budapesti központunkban és székesfehérvári gyárunkban” – mondta el Berkó Gábor, a cég új ügyvezető igazgatója.
A Mondelēz International a világ több mint 150 országában van jelen az édesség- és snackpiacon. Magyarországon a vállalat évek óta vezető szereplő a csokoládé- és keksz-kategóriákban, a fogyasztói igényekhez igazodó innovációival és prémium márkáival.
A Mondelēz International magyarországi leányvállalatairól
A Mondelēz Hungária Kft. a Mondelēz International Inc. magyarországi kereskedelmi képviselete, amely elődei révén közel 30 éve van jelen Magyarországon. Termékportfóliójába olyan népszerű márkák tartoznak, mint a Milka, a Sport szelet, a Győri Édes, a belVita, a Dörmi, a TUC és a Halls.