-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Bemutatta székesfehérvári önkormányzati képviselőjelöltjeit az MSZP
Augusztus 12-én mutatta be önkormányzati képviselőjelöltjeit az MSZP. Márton Zoltán polgármesterjelölt egyenként mutatta be a jelölteket, akik több generációt, de egy értékrendet képviselnek. A többségében újonnan bemutatkozók valamennyien a baloldal iránt elkötelezett, a választókerületüket jól ismerő lokálpatrióták, akik a társadalmi kirekesztés, a szegénység elleni fellépés következetes harcosai.
2010.08.12. 15:51 |
Augusztus 12-én mutatta be önkormányzati képviselőjelöltjeit az MSZP. Márton Zoltán polgármesterjelölt egyenként mutatta be a jelölteket, akik több generációt, de egy értékrendet képviselnek. A többségében újonnan bemutatkozók valamennyien a baloldal iránt elkötelezett, a választókerületüket jól ismerő lokálpatrióták, akik a társadalmi kirekesztés, a szegénység elleni fellépés következetes harcosai.
Egyértelmű célunk, hogy összefogjunk az eddigi közös eredményeinket megőrizni, a jövőnket pedig emberi léptékkel felépíteni képes családtámogató, idősbarát Székesfehérvárért – mondta Márton Zoltán polgármesterjelölt. „Nem véletlen, az 50 pontból álló Emberi léptékkel programunk alcíme is Családtámogató, idősbarát Székesfehérvárért.”-mondta. Bíznak abban, hogy tiszta személyeskedésektől mentes kampány lesz az őszi önkormányzati választásokon - hangzott el a sajtótájékoztatón.

Az októberi önkormányzati választásokra készülő képviselőjelöltek rövid bemutatása következett. Közülük sokaknak persze nem volt szükségük a bemutatkozásra sem, hiszen neveik már ismertek a városi közéletben. Szabó Gábor az 1-es, Knizse Gyula a 2-es, Dr. Mihályi Mónika a 3-as, Cseh István a 4-es, Dr. Márton Roland az 5-ös, Budai Gábor a 6-os, Farkas László a 7-es, Koppány Péter a 8-as, Õze Gábor a 9-es, Rockenbauer Lajos a 10-es, Csordás Sándor a 11-es, Barta Tamás a 12-es, Lőrincz Károlyné a 13-as és Kálmán Tímea a 14-es székesfehérvári választókerületben méretteti meg magát.