Befejezte az idei EBEL-küzdelmeket az Alba Volán

Szép búcsúra készült az Alba Volán SC jégkorong csapata az EBEL 54. fordulójában, hiszen a Vienna Capitals ellen a 2008-09-es idényben utoljára korcsolyázott jégre a fehérvári csapat, mivel nem jutott a rájátszásba. Tétje mégis volt az összecsapásnak, mert a Volán a kilencedik helyre pályázott az EBEL alapszakaszában.
Alba Volán SC – Vienna Capitals 2–3 bü.(1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)
2009.02.15. 18:44 |

Majdnem telt ház, 3200 néző várta a Volán és a Bécs csatáját, s a felek ehhez mérten nagy elánnal kezdtek. Az első helyzet Benk előtt adódott, aki egy támadás során kétszer is tesztelte Singalet kapust. Az ezt követő emberhátrányos játék nem törte meg a fehérváriakat, olyannyira nem, hogy Guerriero is kapura lőhetett a hatodik percben, majd Szuper is megismerkedhetett ezzel a meccskoronggal, Divis fonák kísérletét hatástalanította bravúrral. A második bécsi emberfórt már nem bírta kivédekezni a Volán, Werenka talált a hazai kapuba a 14. percben, vezetéshez juttatva a Capitalst. Nem sokkal később kettős emberfórba került az Alba, és a 18. percben nem is hagyták kihasználatlanul ezt a lehetőséget: Martz kapu mögül visszatett korongját Fekete Dániel lőtte kapásból a bal alsóba, 1-1.

A második harmad első tíz percét az Alba Volán uralta, de Singalet kapuját egyszer sem sikerült bevenni. A sokáig csak a védekezéssel bajlódó és küzdő Vienna aztán a 31. percben megint vezetést szerzett. Juha Riihijarvi játszotta magát tisztára, és mattolta Szupert, 1-2. A fehérváriak nem sokkal később egyenlíthettek volna, de Guerriero centerezése után Fekete korongját védte a vendégek kanadai hálóőre. Szupernek is akadt dolga, Lebeau közeli lövését védte remek reflexekkel, majd a harmad zárásaként két fehérvári ziccernek tapsolhatott, vagy éppen ezeken bosszankodhatott a publikum. Előbb Hegyi ajtó-ablak helyzetét hiúsította megSingalet, majd Kovács Csaba ziccerét fogta bravúrral a 39. percben.

Káprázatosan indult a harmadik periódus, hiszen 34 másodperc elteltével rezdült a vendégek hálója. Nathan Martz tette középre a korongot a kapu mögül Jason Guerriero pedig nem hibázott, 2-2. A harmad hátralevő részében a fehérváriak kivédekeztek egy kettős emberhátrányt, Werenka a kapuvasat csattintotta meg egy lövést követően, sőt Szupernek is bravúrral kellett védenie Fox próbálkozását, de a gólvonal mögé már egyik portás sem piszkált.
 A hosszabbításban hiába hokizhatott kétszer is fórban a Volán, nem sikerült betalálni, így a büntetők döntöttek a Volán utolsó EBEL-meccsén, de már tét nélkül, hiszen kiderült, Innsbruckban kikapott az Olimpija, így a szlovénok végeztek a bajnokság utolsó helyén.

A büntetők során csak a harmadik sorozatban tudták dűlőre vinni a csapatok a párharcot, a mindent eldöntő találatot Paul Healey vitte be, így a Vienna Capitals nyert 3-2-re.
 Az Alba Volán 1 pontot szerzett, és 43 pontjával az EBEL 9. helyén végzett.