Bécsi siker a Fehérvári Jégcsarnokban

A rövid pihenő után ismét kemény csatával folytatódott az Erste Bank Eishockey Liga pontvadászata. Az Alba Volán SC az osztrák bajnokság második helyén álló Vienna Capitals együttesét fogadta a 34. fordulóban. A fehérváriak már egy játékossal többet nevezhettek a bécsiek elleni találkozóra, de új légiós még nem érkezett a kék-fehér csapathoz.  Alba Volán SC – Vienna Capitals 1–3 (1-0, 0-2, 0-1)
2008.12.19. 21:50 |

Énekes Lajos elmondása szerint egy svéd, egy amerikai, vagy egy kanadai csatár szerepelhet majd a Volánban, azonban a Vienna Capitals ellen még a megszokott keret vette fel a küzdelmet, igaz, más sorösszetételben. Byström támadót játszott, míg az első sorban kapott helyet Kovács Csaba. Jó iramban kezdtek a felek, mindkét oldalon volt dolguk a kapusoknak, bár Labbénak kevesebbszer kellett játékba avatkoznia, mint Szupernek. Hiába volt több lövése a vendégcsapatnak, mégis a fehérváriak szereztek vezetést. A sorozatos kiállítások miatt 4 a háromban voltak jégen az együttesek, és az emberelőnyben hokizó Alba Volán valóban előnyhöz jutott: a 15. percben Byström passzát Palkovics Krisztián váltotta gólra. A folytatásban sem lankadtak az ellenfelek, s a harmad legnagyobb helyzetét a végső dudaszó pillanatában Riihijarvi hagyta ki, pontosabban ziccerét Szuper védte bravúrral.

Rosszul indult a második periódus, mert a nyitány után 38 másodperccel középre összpontosítottak a Volán játékosai, pechjükre Gratton a Björnlietől kapott pakkot a jobb oldalról vágta a hálóba. Az osztrákok egyenlítő találata után Dolezal lövését védte Szuper, majd szinte két percig hokizhatott kettős előnyben a kék-fehér együttes, mégsem sikerült gólt ütni. A 29. percben is fórban játszott a Volán, mégis Lebeau indulhatott meg ziccerben, a pontkirály lövését Szuper Levente bravúrral hárította. Teppert és Hegyi bunyúja után a magyar kapus Björnlie kísérletét fogta, majd Kovács remek löketét hárította nem kis teljesítménnyel Labbe. Az utolsó percben már a fehérváriak már a harmad végét várták, és óriásit hibáztak hátul. Palkovics korongot vesztett, Horváth hasra esett, Riihijarvi pedig Troppert hozta kihagyhatatlan helyzetbe, fordított a Vienna.

A záró harmadban már egyértelmű volt a bécsiek fölénye, és az 45. percben ezt nyomatékosította is a Capitals: Fodor és Sofron kimozdultak a korongos emberre, így Riihijarvi üresen maradt a kaou torkában, és a finn onnan nem hibázott, 1-3. A folytatásban a Volán görcsösen próbálkozott, de nem ment a játék, a Vienna pedig biztosan és magabiztosan őrizte előnyét. A fehérváraiknak most nem ment a Vienna Capitals ellen, így az osztrákok 3-1-es győzelme megérdemelt.

Alba Volán SC – Vienna Capitals 1–3 (1-0, 0-2, 0-1)

Székesfehérvár, 2000 néző
 Vezette: Altersberger (Hoffstädter, Podlesnik)

AV: Szuper – Tokaji, Horváth, Kovács, Ocskay (1), Palkovics 1 (ee), Forsyth, Martens, Vaszjunyin, Martz, Byström (1), Jobb, Ondrejcik, Sofron, Hegyi, Fekete, Fodor, Benk. Vezetőedző: Ted Sator

VC: Labbe – Werenka, Björnlie (1), Lebaau, Riihijarvi (1), Gratton 1 (ee), Casparsson, Ignjatevs, Selmser, Tropper 1, Judex, Lynch, Teppert, Rotter, Divis, Dolezal, Tschurenkov, Lederer, Johnston. Vezetőedző: Kevin Gaudet

Kiállítások: 14 + 10 perc fegyelmi(Hegyi) ill. 22 +10 perc fegyelmi (Gatton) +10 p. f. (Teppert)