Balszerencsés Cornexi-vereség

Időntúli szabaddobásból született góllal 30-29-s vereséget szenvedett a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata ma a Ferencvárostól. A játékvezetői ténykedés etikátlan és felháborító volt.

2004.01.28. 20:51 |

A Cornexi-Alcoának az elmúlt hetekben mutatott játéka alapján nem számított a találkozó esélyesének. A mérkőzés egy perces gyászszünettel keződött a vasárnap elhunyt Fehér Miklós emlékére. Az FTC büntetőből szerzett vezetést, majd Tápai egyenlített. Az első félidőben szoros játékot hozott, ám a játékvezetők segédletével a Fradi 3 gólos előnyre tett szert. A fehérváriak nem adták fel, a hazai emberhátrányok ellenére fokozatosan jött fel a Cornexi. Az 59. percben pedig ki is egyenlítettek, 29-29. Az utolsó percben Siti lövését fogta Sugár, a fővárosiak pedig támadhattak, erre 15 mp-ük volt. A hazaiak remekül védekeztek, ám a bírók időntúli szabaddobást ítéltek az FTC javára, amit Pádár értékesített, így 30-29-re győzött az FTC.
A Cornexi-Alcoa érett, és jó játékot bemutatva megérdemelte volna legalább az egy pontot. Ám sem a szerencse, sem a bírók nem segítették őket ebben. A játékvezetői ténykedésről elég annyi, hogy míg a Cornexi-Alcoa hazai pályán 4, addig az FTC 10 büntetőt dobhatott...
A Cornexi-Alcoa szombaton 16 órától a Debrecen együttesét fogadja. Sitiék, ha ugyanezt a játékot játszák, akkor magabizots győzelemben bízhatunk.