Bálizs remekelt, Ukrajna is kipipálva: magyar öröm a hokivébén

Második mérkőzésén fzikálisan és játéktudásban is keményebb ellenfél várt a magyar válogatottra Ljubljanában, de bebizonyosodott, hogy nagy feladatokra érett a társaság. A fehérváriak EBEL-ben ritkán szóhoz jutó kapusa, Bálizs Bence az ukránoktól is csak egy gólt kapott, a többit pedig a hatalmasat küzdő társak lerendezték. Magyarország - Ukrajna 3-1.
2012.04.16. 15:27 |
Második mérkőzésén fzikálisan és játéktudásban is keményebb ellenfél várt a magyar válogatottra Ljubljanában, de bebizonyosodott, hogy nagy feladatokra érett a társaság. A fehérváriak EBEL-ben ritkán szóhoz jutó kapusa, Bálizs Bence az ukránoktól is csak egy gólt kapott, a többit pedig a hatalmasat küzdő társak lerendezték. Két nap, két győzelem után szusszanhatnak kedden Ladányiék.
A kora délutáni kezdés a mieinknek már kevésbé volt szokatlan, az előző nap később játszó ukránok pedig még fáradtabbak is lehettek, bár ezt összességében nem éreztük a meccsen... Azt viszont igen, hogy bár az örökmérleg kedvezőbb a sárga-kékeknek, a mai magyar válogatottnak nem kell félnie tőlük és hatvan percen át bekkelnie ellenük. Okosan játszottak a Primeau-tanítványok, letámadva védekeztek és szerzett korongokkal rendre veszélyt jelentettek. Jöttek a lövések is - szerencsére kifelé az ukrán kapusról, és két kipattanóból a dunaújvárosi Galanisz valamint a fehérvári Sikorcin révén 2-0-ás előnybe került Magyarország. Bálizs Bence pedig megfogta, ami kapura ment, s mivel az első harmadban ebbe nagyon jól belejött, jó szokását átmentette a másodikra is.

Pedig akkor azért nyomtak az ukránok, jóval többe  lőttek is, de mégsem lehetett azt mondani, hogy csak védekezett vagy a szerencsére bízta volna a dolgot a magyar csapat. Bálizs pedig továbbra is fantasztikus volt! Két harmad után még mindig kettővel vezettünk, a harmadik elején pedig egy kettős emberhátrány kellett, hogy Podjedonoszcev szépíthessen. Utána ugyan mi is kaptunk kettős előnyt, de abból nem lett semmi, sőt, idegőrlő hajrában büntetőből sem sikerült betalálni: Ladányi a vasat lőtte ki... Mondhatni, gondoskodtunk az izgalmakról, a végén az ellenfél persze levitte a kapusát, de szerencsére az ilyenkor inkább valószínű eshetőség jött be: gól az üres kapuba esett. Vas János szerezte, ezzel 3-1-re nyertünk és két nap után hibátlan mérleggel állunk, miközben az egyik igazán veszélyesnek tartott riválison már túl vagyunk. Persze maradt még: szerdán Szlovénia, utána Ausztria következik.