Az utolsó percben nyert a Podravka a Fehérép vendégeként

A felkészülés és a jótékonyság jegyében nemzetközi rangadót vívott a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata. A fehérváriak a horvát bajnok, és a jelenleg is a BL-ben vitézkedő Podravka Vegeta együttesét fogadta, s a jegybevétel teljes összegét a Vigyázó Kéz Gyermekvédő Egyesület javára fordította. Sótonyi László alakulata a pályán is jótékony volt, hiszen nyerhető mérkőzést vesztett el az utolsó 44 másodpercben… Fehérép-Alcoa FKC – Podravka Vegeta 33-35 (19-17)
2008.12.29. 22:46 |

A Podravka Vegeta villámrajtot vett, a negyedik percben már 4-1-re vezettek a vendégek, azonban a Fehérép még időben magához tért, és állva hagyta ellenfelét. Hamarjában fordítottak a hazaiak, és két góllal megléptek, de ennél jobban nem tudtak elszakadni a horvátoktól. A Podravka tartotta a lépést, sőt a 15. percben megint előnyt szerzett, de a Sótonyi-csapat ezt nem hagyta annyiban, és szempillantés alatt visszavette az irányítást. Vaszari Virág lendületes játéka, majd Kamper Olívia frissessége révén Szikora egyenletes kapusteljesítményének köszönhetően a szünetben kétgólos volt a hazai előny.

Fordulás után szoros volt a csata a pályán, fej-fej mellett haladtak a csapatok úgy, hogy mindig az Alco vezetett, és ezt egalizálta rendre a Podravka. Öt perccel a vége előtt azonban Siti Eszter remek találatainak köszönhetően kétgólos volt a fór, amit az utolsó percre kiegyenlített a kaproncai együttes. 44 másodperc volt hátra, amikor 33-33-as állásnál a Fehérép támadhatott de labdát vesztett, és a derbit is elbukta. Az utolsó másodpercekben két gólt kaptak a fehérváriak, így a Podravka 35-33-ra nyert a Köfém csarnokban.

Fehérép-Alcoa FKC – Podravka Vegeta 33-35 (19-17)

Köfém csarnok, 300 néző
 Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Djeric, Szikora (kapusok) – Vaszari 7, Trishchuk 8/2, Siti 7/1, Vijunaite 3, Lévai 1, Szegedi 2. Csere: Emberovics 1, Zsigmond, Nikolic, Kamper 4. Vezetőedző: Sótonyi László

Podravka: Jelcic, Ungureanu (kapusok) – Zebic 4, Penezic 7, Pasicnik 2, Dokic, Franic 7/4, Todorovska 7. Csere: Lovrak 3, Gace 1, Seric, Bulath 2. Vezetőedző: Zovko Zdravko

Kiállítások: 6 ill. 10 perc