Az utolsó negyedben hengerelt az Albacomp

A kötelező győzelem begyűjtésére készült az Albacomp a kosárlabda NB1 harmadik fordulójában, hiszen a hibátlan fehérváriak a még nyeretlen Marso Vagép Nyíregyházi KK csapatát fogadták. Több, mint három negyeden át megküzdött az Alba a nyírségiekkel, csak a végén tudott robbantani a hazai gárda. Albacomp – Marso Vagép Nyíregyházi KK 89–70 (27-18, 19-22, 21-24, 22-6)
2008.11.01. 22:42 |

A Nyíregyháza különösebben nem érezte meg kulcsjátékosa, Trivunovics sérülés miatti kiválását, a vendégek tisztes távolból ugyan, de tapadtak az Albacompra. A találkozó elején a kanadai Morrison, valamint a két amerikai, Bell és Doyne voltak elemükben, míg a fehérváriak kissé szellős védekezését a túloldalon a vendégek új igazolása, Booker használta ki. Az első etap kilencpontos előnye túlontúl megnyugtatta Peresztegi Nagy Ákos alakulatát, ekkor szinte csak Radovic brillírozott, és Góbi Ricsi nagyszünet előtti triplája is kellett ahhoz a félidőre megmaradjon hat pont a fórból.

Fordulás után is a vendégeké volt játékrész. Booker vitte hátán a Nyíregyházát, Doyne sérülés miatt kénytelen volt kiválni a játékból, és a Marso megint hárommal közelebb férkőzött. Félő volt, hogy Zoran Kmézics együttes a záró periódusban is folytatja jó szériáját, de csak a 33. percig állta a sarat a Nyíregyháza. Siska és Savic egy-egy triplájával még kétszer egyenlített az ellen, de onnantól robbantottak Bellék. Az Albacomp faképnél hagyta a nyírségi csapatot. Hanga Ádám is belelendült, zsákolásai tüzelték a közönséget, és Radovic remek játéka is kiemelkedett a mezőnyből. Bell látványosan és eredményesen védekezett, a csapat pedig a végére magabiztos győzelmet aratott. Az Albacomp 89-70-re nyert, és továbbra is veretlen a bajnokságban.

Albacomp – Marso Vagép Nyíregyházi KK 89–70 (27-18, 19-22, 21-24, 22-6)