-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Az új Városgondnokságról is szó volt az öreghegyi lakossági fórumon
Az átalakuló Városgondnokság munkájáról adott tájékoztatást az Öreghegyen élők problémáinak megvitatása mellett hétfőn este Östör Annamária, a körzet képviselője lakossági fórumán. Az Öreghegyi Közösségi Házban tartott fórumon ott voltak a Városgondnokság munkatársai is: Bozai István városgondnok és Timár Tibor útüzemeltetési szakfelelős.
2009.06.22. 21:27 |
Az átalakuló Városgondnokság munkájáról adott tájékoztatást az Öreghegyen élők problémáinak megvitatása mellett hétfőn este Östör Annamária, a körzet képviselője lakossági fórumán. Az Öreghegyi Közösségi Házban tartott fórumon ott voltak a Városgondnokság munkatársai is: Bozai István városgondnok és Timár Tibor útüzemeltetési szakfelelős.
A Városgondnokság feladatairól beszélt Bozai István kiemelve a városi utak, hidak, parkolók, járdák, zöldterületek valamint a városi csapadékvíz elvezető rendszerek és nyílt árkok üzemeltetését, illetve fenntartását. Szóba került a városi közvilágítás működtetése, mellyel kapcsolatban az Öreghegyen élők is megfogalmazták véleményüket, javaslataikat: a Körmöci utcában lakók szerint a világítótestek cseréje lenne indokolt.
Többen nehezményezték, hogy a környék utcáiban egyes autósok rendre figyelmen kívül hagyják a KRESZ parkolásra vonatkozó szabályait. Bozai István szerint a megoldás a közterület felügyelők alkalmazása lenne, de mint mondta, hiába szeretnék felölteni az állományt, egyszerűen nincs jelentkező. Östör Annamária a körzet képviselője a Városgondnokság vezetőjének segítségét kérte több ügyben is. Elsőként a közterületek növényzetének kiszáradását említette, majd szólt a téli időszakot érintő problémáról: az eldugott, kis utcák hóeltakarításáról.
A tájékoztató központi témáját egy keveseket érintő, de hangsúlyos kérdés megtárgyalása adta. A Nagyszombati és Béla úti kereszteződésben élő lakó nehezményezte, hogy az útmentén elterülő két méteres árkot neki kellene gondoznia. Az árok rendbe tételét csak többszöri közbenjárásra sikerült a körzetben élőnek a Városgondnokságnál elintéznie. Timár Tibor útüzemeltetési szakfelelős szerint mivel a Béla út már a Magyar Közút Kht. hatáskörébe tartozik, így a kérdéses terület gondozását is nekik kéne elvégezniük.
A közlekedésbiztonság témakörét érintve többen javasolták a sebességkorlátozás illetve sebességmérés bevezetését a Béla úton, hiszen a 40-es táblát rendre figyelmen kívül hagyják az autósok. Az Öreghegyen több helyen is a fák ágaitól láthatatlanok a táblák, ezért Östör Annamária az ügyben illetékes szervekkel egy közös területbejárást tervez.
A környék közbiztonságával kapcsolatban a fórumon elhangzott javaslat szerint a város 200 millió forintos térfigyelő kamera beszerzéséből juthatna az Öreghegynek is, ami minden bizonnyal a környék idős embereinek nyugalmát megalapozná.
A Városgondnokság feladatairól beszélt Bozai István kiemelve a városi utak, hidak, parkolók, járdák, zöldterületek valamint a városi csapadékvíz elvezető rendszerek és nyílt árkok üzemeltetését, illetve fenntartását. Szóba került a városi közvilágítás működtetése, mellyel kapcsolatban az Öreghegyen élők is megfogalmazták véleményüket, javaslataikat: a Körmöci utcában lakók szerint a világítótestek cseréje lenne indokolt.Többen nehezményezték, hogy a környék utcáiban egyes autósok rendre figyelmen kívül hagyják a KRESZ parkolásra vonatkozó szabályait. Bozai István szerint a megoldás a közterület felügyelők alkalmazása lenne, de mint mondta, hiába szeretnék felölteni az állományt, egyszerűen nincs jelentkező. Östör Annamária a körzet képviselője a Városgondnokság vezetőjének segítségét kérte több ügyben is. Elsőként a közterületek növényzetének kiszáradását említette, majd szólt a téli időszakot érintő problémáról: az eldugott, kis utcák hóeltakarításáról.
A tájékoztató központi témáját egy keveseket érintő, de hangsúlyos kérdés megtárgyalása adta. A Nagyszombati és Béla úti kereszteződésben élő lakó nehezményezte, hogy az útmentén elterülő két méteres árkot neki kellene gondoznia. Az árok rendbe tételét csak többszöri közbenjárásra sikerült a körzetben élőnek a Városgondnokságnál elintéznie. Timár Tibor útüzemeltetési szakfelelős szerint mivel a Béla út már a Magyar Közút Kht. hatáskörébe tartozik, így a kérdéses terület gondozását is nekik kéne elvégezniük.
A közlekedésbiztonság témakörét érintve többen javasolták a sebességkorlátozás illetve sebességmérés bevezetését a Béla úton, hiszen a 40-es táblát rendre figyelmen kívül hagyják az autósok. Az Öreghegyen több helyen is a fák ágaitól láthatatlanok a táblák, ezért Östör Annamária az ügyben illetékes szervekkel egy közös területbejárást tervez.
A környék közbiztonságával kapcsolatban a fórumon elhangzott javaslat szerint a város 200 millió forintos térfigyelő kamera beszerzéséből juthatna az Öreghegynek is, ami minden bizonnyal a környék idős embereinek nyugalmát megalapozná.