-
Szállítják a tűzifát
Csütörtökön megkezdődött az extra tűzifa támogatási programban a rászorulók által igényelt tüzelő kiszállítása. Székesfehérvár minden rászorulónak biztosítja az elmúlt időszak rendkívül hideg időjárása miatt szükséges plusz tűzifát, jelentkezni továbbra is a SZÉPEK Egyesületénél lehet.
2026.01.30. -
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Az Új Nemzedék Közösségi Térben tartotta évzáróját a Diáktanács
A fiatalokat Dr. Nagyné Ferenczy Eleonóra, a Civil, Ifjúsági és Sportiroda munkatársa köszöntötte, és elmondta, hogy a rendezvény célja éppen az, hogy a különböző aktív diákközösségek megismerjék egymást.
Az Új Nemzedék Közösségi Tér nyáron is várja a betérőket hétköznaponként 12 és 18 óra között.
Az egybegyűltek hangulatteremtő közös éneklését követően Nagy Boglárka, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke fogalmazta meg a diákok köszönetét Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnoknak, valamint Molnár Júlia Flórának, a közösségi tér vezetőjének, hogy támogatják a diákprogramokat, és egész évben lehetőséget biztosítottak a délutáni játékokhoz, a szakkörök, társaságok működéséhez, és rendelkezésre állnak minden olyan kérdés és probléma kapcsán, ami a fiatalokban felmerül.
A közösségek bemutatkozását Nagy Boglárka kezdte, kifejezve, hogy igazán mozgalmas volt az év a programokat illetően, hiszen rengeteg, sokszínű rendezvény kapcsolódik a Diáktanácshoz – amely várja a javaslatokat és az aktív, együttműködő fiatalokat. Majd a Székesfehérvári Anime Team és egy friss közösség a Székesfehérvári Irodalmi Diákkör (SZID) mesélt magáról. Szó esett a Fehérvári Versünnep fiataljainak csoportjáról és a Megadance Táncstúdióról is, akik számos kulturális rendezvény műsorát gazdagítják fellépéseikkel.
Különleges műsor következett az összejövetelen, ami szimbolikusan összefoglalta az évzáró party lényegét: a versünnepesek saját, illetve fehérvári diákok költeményeit mondták, énekelték el, majd kötetlen beszélgetéssel folytatták a programot.