-
Sportprogram ünnepek alatt
Az ünnepek alatt sem maradunk sportmérkőzések nélkül – jégkorongban és kosárlabdában igazi meccsdömping várható olyan csemegékkel, mint a Hydro Fehérvár AV19 – Klagenfurt összecsapás vagy a Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár rangadó, de pályára lép az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata és a MÁV Előre Foxconn férfi és női röplabdacsapata is.
2025.12.17. -
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Az öttusa sport napja Székesfehérváron a Bregyó Napközis Táborban
A székesfehérvári junior öttusa világbajnokságot megelőzően a városi sportiroda és az Alba Volán öttusa szakosztálya érdekes kiegészítő programot is kínált az érdeklődőknek. Augusztus 03-án Horváth Viktor világ és Európa-bajnok öttusázó személyesen mutatta be az öttusa sportágot a Bregyó Napközis Táborban. Az előzetes nevezések alapján közel 30 ország versenyzőinek a részvételére számítanak a junior öttusa-világbajnokság szervezői.
2010.08.03. 07:15 |
Az előzetes nevezések alapján közel 30 ország versenyzőinek a részvételére számítanak a junior öttusa-világbajnokság szervezői. Augusztus 5-én a nők, 6-án a férfiak selejtezőjét bonyolítják le, 7-én lesz a női döntő - ennek eredményhirdetése előtt búcsúztatják el a versenyzéstől visszavonult, olimpiai, világ és Európa-bajnok Vörös Zsuzsannát -, majd 8-án a férfiak fináléja zajlik a Köfém Csarnokban, a városi uszodában és a Kunos Lovardában.
A vb utolsó két napján, 9-én és 10-én a váltóversenyeket rendezik. Székesfehérvár az elmúlt bő húsz évben rendezett már felnőtt Eb-ket, Világkupa-versenyeket, valamint junior Eb-ket és vb-ket. Utóbbiból kettőt: előbb 1990-ben teljes magyar sikerrel, majd 2004-ben, amelyen a mai legeredményesebb hazai felnőtt versenyző, az aktuális világbajnok Marosi Ádám ezüstérmes volt.
A székesfehérvári junior öttusa világbajnokságot megelőzően a városi sportiroda és az Alba Volán öttusa szakosztálya érdekes kiegészítő programot is kínált az érdeklődőknek. Augusztus 03-án Horváth Viktor világ és Európa-bajnok öttusázó személyesen mutatta be az öttusa sportágot a Bregyó Napközis Táborban.
Az öttusa sport napjának székesfehérvári programjai:
09.30. az öttusa sport székesfehérvári napjának megnyitása
09.35. kiállítás az öttusa sportról
09.40. „sokszemközt” Horváth Viktor öttusázóval
10.30. tábori öttusa próba
13.00. a tábori öttusa próba értékelése
14.00. tábori tájékoztató a 2010. 08. 05. – 08. 10. között, székesfehérváron megrendezésre kerülő női és férfi junior öttusa világbajnokság versenynapjairól!
14.30. az öttusa sport székesfehérvári napjának zárása