Az ötödik mérkőzés dönt a bajnoki címről - Alba-Falco 72-69

Az Alba Fehérvár hazai pályán három ponttal legyőzte a címvédő Falcót a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 2-2-re egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A döntő ütközetre vasárnap kerül sor Szombathelyen.
Arconic-Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 72-69 (14-15, 26-23, 16-9, 16-22)
2023.05.26. 20:52 |

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2

A címvédő a döntő múlt szerdai nyitányán 18 pontos hátrányt ledolgozva 82-70-re legyőzte a Fehérvárt, amely szombaton 22 pontos hátrányból fordítva 81-80-ra nyert otthon. A harmadik meccs kedden megint hazai győzelmet hozott, a Szombathely 84-78-ra nyert.

A negyedik összecsapáson a Falco zárta minimális előnnyel a kevés pontot hozó első negyedet úgy, hogy a szakasz második felében játszott eredményesen, 10-4-ről fordított 14-15-re.

A második tíz percben végig kiegyenlített volt a játék, az ötszörös bajnok Alba Vojvoda távoli dobásával és Pongó kétpontosával alakította 40-38-ra az állást a nagyszünetre.

A harmadik negyedben sokáig együtt haladt a két csapat, a vége azonban a Fehérvárnak sikerült jobban, így kilenc ponttal megléptek, majd a negyedik periódus második percének a végén 58-47-nél már 11-gyel vezettek. A hajrához közeledve a Falco felzárkózott, mivel az Alba több támadása is eredménytelen volt. Raymond Cowels 44 másodperccel a vége előtt hárompontossal 71-69-re alakította az állást. A következő Fehérvár-támadás megint nem hozott pontot, így a Falco az egyenlítésért vagy akár a győzelemért támadhatott, de kimaradt a hárompontos, a lepattanót pedig a hazaiak szerezték meg, és Vojvoda két büntetőt dobhatott, amikor már csak 5.9 másodperc volt hátra. Az Alba legeredményesebb játékosa csak a másodikat dobta be, a vendégakciót lezáró hárompontos azonban kimaradt.