-
Ajándék a szociális intézménynek
Az Aranyalma Integrált Szociális Intézmény bicskei otthonában lakók ki- és bejutását is megkönnyíti az a most átadott elektromos kapu, amelyet nemrég készült el a Fehérvár Travel Alapítvány támogatásával.
2026.06.16. -
Szintet lépett az együttműködés
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Kodolányi János Egyetem és a Virtuális Erőmű Programot üzemeltető Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. az 5 éve megkezdett, a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó, egymást támogató, közös és kölcsönös tudásfejlesztés intézményesítése és magasabb szintre emelése érdekében.
2026.06.16. -
Vágni vagy nem vágni?
Most bárki szavazhat arról, hogy milyen módon nyírja, vagy ne nyírja a közterületeken a füvet a Városgondnokság. A közösségi oldalakon évek óta változatos és széttartó észrevételek érkeznek ezzel kapcsolatban.
2026.06.16. -
A jövő útja
Gyermekek és szüleik voltak a vendégek a Mathias Corvinus Collegiumban. A találkozón játékok és a jövő képzési lehetőségeinek megismerése szerepelt a fókuszban.
2026.06.15.
Az Országzászló téren emlékeznek meg a trianoni békediktátum 99. évfordulójáról
Az első világháborút lezáró trianoni szerződést 99 évvel ezelőtt írták alá. A diktátum a háborúban vesztes országok közül Magyarországot sújtotta a legtragikusabban, meghatározta hazánk új határait. Óriásiak voltak a területi, a nemzeti és az anyagi veszteségek;
az ország területe 282 ezer négyzetkilométerről 92 ezerre csökkent, a 18 milliós magyarságból mindössze 7,6 millióan maradtak a trianoni határokon belül. Felvidéket, Erdélyt, Délvidéket, Kárpátalját és az Őrvidéket más országok vették birtokba.
A mindmáig meghatározó trianoni tragédiára emlékezve június 4-ét a magyar Országgyűlés 2010-ben a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította.
„Nem felejtünk - ez az elsődleges alapvetés. Az Ereklyés Országzászló és Trianon Emlékmű Nemzeti Lobogójának Védnöki Testülete úgy döntött, hogy - hagyományt teremtve - a felújított téren és emlékműnél közösen emlékezünk június 4-én, kedden, a Nemzeti Összetartozás Napján, délután 16:32 perckor - a diktátum aláírásának időpontjában.
Az eseményen valamennyi elszakított országrész képviselteti magát.
Velünk lesz Bihar megye önkormányzatának elnöke, Pásztor Sándor, Csíkszereda - testvérvárosunk – alpolgármestere, Füleki Zoltán, Délvidékről Rácz Szabó László, a a zentai önkormányzat képviselője, Felvidékről pedig Gróf Katalin, vitéz alhadnagy, a Történelmi Vitézi Rend tagja, Kisgyarmat polgármestere.
Fellép Dévai Nagy Kamilla, Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész, Bartal Dóra, népdalénekes, Felvidékről, Dunaszerdahelyről, aki a DAC mérkőzésein is énekelte az Ismerős Arcok zenekar „Nélküled” című, himnusszá vált dalát.” - tájékoztatott Dr. Boór Ferenc, a Fejér Szövetség társelnöke, az Ereklyés Országzászló és Trianon Emlékmű Nemzeti Lobogójának Védnöki Testülete nevében, aki hozzátette: „szeretettel várjuk Fehérvár valamennyi közéleti szereplőjét és polgárát a megemlékezésre.”
„16 óra 10 perckor az Országalmától fogunk átvonulni az Országzászló térre a Király Dávid által játszott dudaszó mellett. Fontosnak tartom, hogy a fehérváriakat és az egész Kárpát-medence magyarságát emlékeztessük arra, - hiszen sajnos a fél évszázados kommunista uralom alatt megpróbálták az emberekből kitörölni az emlékezetét - hogy ezer éves országunk több mint kétharmadát elvették.” - emelte ki Juhász László, a Székely Bál alapítója, önkormányzati képviselő, az esemény társszervezője.