-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Az ország legfontosabb terveznivalója - letölthető a tervpályázat a Nemzeti Emlékhelyre
Ülésezett kedden a Nemzeti Emlékhely tervpályázat bíráló bizottsága és tervpályázatot írt ki „Székesfehérvár, Nemzeti Emlékhely fejlesztése” építészeti ötletpályázat címmel. Az ülésen a Magyar Építész Kamara elnöke, az országos főépítész, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal vezetője, a megyéspüspök és Székesfehérvár jegyzője és új főépítésze is részt vett. A Nemzeti Emlékhely az ország egyik legfontosabb tervezni valója - hangzott el a tanácskozás előtti sajtótájékoztatón.
2009.08.06. 13:52 |
Ülésezett kedden a Nemzeti Emlékhely tervpályázat bíráló bizottsága és tervpályázatot írt ki „Székesfehérvár, Nemzeti Emlékhely fejlesztése” építészeti ötletpályázat címmel. Az ülésen a Magyar Építész Kamara elnöke, az országos főépítész, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal vezetője, a megyéspüspök és Székesfehérvár jegyzője és új főépítésze is részt vett.
A Nemzeti Emlékhely ügye nem csak a városnak fontos, hanem az építész szakma is magáénak érzi – emelte ki a város jegyzője a tervpályázat bíráló bizottság ülésén. Elhangzott, hogy októberben Székesfehérvár városa megköti a támogatási szerződést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel, ugyanis van engedélyezési terve a Királyi Bazilika helyén megvalósítandó Nemzeti Emlékhelynek. A Magyar Építész Kamara elnöke Eltér István elmondta, hogy a kiírók ebben az esetben nem igazából tudják mit akarnak, nem akarják megkötni az építészek kezét: mint mondta „szeretnék, ha szárnyalnának a gondolatok.”
Dr. Mezős Tamás a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke arról beszélt, hogy fent akarják tartani a terv jobbításának lehetőségét. Mint mondta a jel továbbtervezése szükséges. Az országos főépítész Fegyverneki Sándor is hasonló véleményen van. Kiemelte, hogy a Nemzeti Emlékhely az ország egyik legfontosabb tervezni valója.
A tervpályázatot a kiírás napjától két hónap alatt kell elkészítenie az építészeknek, tervezőirodáknak, a bíráló bizottság pedig egy hónap alatt dönt az október elejéig beérkezett ötletekről - mondta Dr. Bóka Viktor Székesfehérvár MJV jegyzője.
A tanácskozáson az országos főépítész megjegyezte, hogy ritkán van alkalom arra, hogy belássák a sikertelenséget és sikeresebb tervekkel jelenjenek meg az építészek. Ezt azért nevezte fontosnak, hogy az építkezés, vagyis a pénzköltés időszakára jó, a nyilvánosságnak is tetsző tervet kell készíteni.

