-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Az Öreghegy-Kisfalud önkormányzati képviselőjének tájékoztatója
Az Öreghegy - Kisfalud városrészben ebben az évben a beruházások közül a sok éve húzódó Zobori úti szennyvíz - csatornázás és útépítés fejeződik be a tervek szerint -tájékoztatott Horváth Miklós Csaba a terület önkormányzati képviselője. Kiemelte, hogy a Budai út – Nagyszombati út lámpás csomópontját már tavaly átadták annak kifizetésére pedig az idei költségvetést terheli. Csatornaépítéssel kapcsolatban elmondta, hogy a még hiányzó kb. 20 km, Öreghegy-Kisfaludot érintő szennyvízcsatorna kivitelezésére, EU-s pályázati pénzből, 2009-ben lesz lehetőség. A tervek elkészültek, a közbeszerzési eljárások az idén befejeződnek.
2007.03.07. 08:24 |
Az Öreghegy-Kisfalud városrészben ebben az évben a beruházások közül a sok éve húzódó Zobori úti szennyvízcsatornázás és útépítés fejeződik be a tervek szerint -tájékoztatott Horváth Miklós Csaba a terület önkormányzati képviselője. Kiemelte, hogy a Budai út – Nagyszombati út lámpás csomópontját már tavaly átadták annak kifizetésére pedig az idei költségvetést terheli.
Csatornaépítéssel kapcsolatban elmondta, hogy a még hiányzó kb. 20 km, Öreghegy-Kisfaludot érintő szennyvízcsatorna kivitelezésére, EU-s pályázati pénzből, 2009-ben lesz lehetőség. A tervek elkészültek, a közbeszerzési eljárások az idén befejeződnek.

Horváth Miklós Csaba hangsúlyozta, hogy az Öreghegyen nincs játszótér, ezért a Milleniumi domb oldalában, (a Püspökkertvárosi Óvodával szemben) tervezik egy modern játszótér kialakítását, illetve a Milleniumi Emlékműnél egy pihenőparkot, a Donát úton, a Bányatóval szemben pedig egy közparkot szeretnének.
Mint mondta pályáztak az MLSZ-nél, a kisfaludi aszfaltos sportpálya átalakítására és egy modern műfüves pálya kivitelezésére, mely előfinanszírozott és 15 év alatt kell kifizetni.
Kettő oktatási és egy közcélú intézmény van a körzetben. A Kossuth Lajos Általános Iskola, a Püspökkertvárosi Óvoda, és a kisfaludi Faluház. Kiemelte, hogy az oktatási intézmények sorsa a következő hetekben dől el, megszűnési veszély nem fenyeget, de a racionalizálás eléri a Kossuth Iskolát is.
A Faluház Kisfaludon néhány hónapja üzemel, örvendetes a közösségformáló ereje mondta Horváth Miklós Csaba. Nyugdíjas- és kismama klub és női torna is működik a házban, de az üzemeltető kérdése még nincs egyértelműen tisztázva.
Az egyedi munkák között, a Városgondnoksággal egyeztetve -13 millió Ft a keret- az Öreghegyen az alábbi célok megvalósítását tervezik:
Kisfaludon:
Fehérvári út – Mátyás király úti buszmegállónál gyalogátkelő tervezés, Erdősor úton közvilágítás kiépítése, Malomhegyi úton közvilágítás korszerűsítése, belvizes problémák miatt árokrendezés, útkereszteződéseknél közvilágítás felülvizsgálata.
Öreghegyen:
Pozsonyi úton a Farkasdi út és a Nyitra ABC között járdaépítés, Fiskális – Bártfai úti saroknál buszváró építése, kerámia utcanévtáblák kihelyezésének folytatása, Budai-Titeli út csatlakozásánál gyalogátkelő tervezés (KHT-val közös), és még a közben adódó problémákra egy kis tartalékolás. Az útjavításokat, kátyúzásokat a Városgondnokság keretéből végzik.
Csatornaépítéssel kapcsolatban elmondta, hogy a még hiányzó kb. 20 km, Öreghegy-Kisfaludot érintő szennyvízcsatorna kivitelezésére, EU-s pályázati pénzből, 2009-ben lesz lehetőség. A tervek elkészültek, a közbeszerzési eljárások az idén befejeződnek.

Horváth Miklós Csaba hangsúlyozta, hogy az Öreghegyen nincs játszótér, ezért a Milleniumi domb oldalában, (a Püspökkertvárosi Óvodával szemben) tervezik egy modern játszótér kialakítását, illetve a Milleniumi Emlékműnél egy pihenőparkot, a Donát úton, a Bányatóval szemben pedig egy közparkot szeretnének.
Mint mondta pályáztak az MLSZ-nél, a kisfaludi aszfaltos sportpálya átalakítására és egy modern műfüves pálya kivitelezésére, mely előfinanszírozott és 15 év alatt kell kifizetni.
Kettő oktatási és egy közcélú intézmény van a körzetben. A Kossuth Lajos Általános Iskola, a Püspökkertvárosi Óvoda, és a kisfaludi Faluház. Kiemelte, hogy az oktatási intézmények sorsa a következő hetekben dől el, megszűnési veszély nem fenyeget, de a racionalizálás eléri a Kossuth Iskolát is.
A Faluház Kisfaludon néhány hónapja üzemel, örvendetes a közösségformáló ereje mondta Horváth Miklós Csaba. Nyugdíjas- és kismama klub és női torna is működik a házban, de az üzemeltető kérdése még nincs egyértelműen tisztázva.
Az egyedi munkák között, a Városgondnoksággal egyeztetve -13 millió Ft a keret- az Öreghegyen az alábbi célok megvalósítását tervezik:
Kisfaludon:
Fehérvári út – Mátyás király úti buszmegállónál gyalogátkelő tervezés, Erdősor úton közvilágítás kiépítése, Malomhegyi úton közvilágítás korszerűsítése, belvizes problémák miatt árokrendezés, útkereszteződéseknél közvilágítás felülvizsgálata.
Öreghegyen:
Pozsonyi úton a Farkasdi út és a Nyitra ABC között járdaépítés, Fiskális – Bártfai úti saroknál buszváró építése, kerámia utcanévtáblák kihelyezésének folytatása, Budai-Titeli út csatlakozásánál gyalogátkelő tervezés (KHT-val közös), és még a közben adódó problémákra egy kis tartalékolás. Az útjavításokat, kátyúzásokat a Városgondnokság keretéből végzik.