Az OptiVita Ultrafutó Kupa első állomása volt Fehérvár

A hétvégén Székesfehérvár adott otthont az OptiVita Ultrafutó Kupa első állomásának. A szervezőknek számos nehézséggel kellett szembenézniük, ugyanis eredetileg a Halesz park lett volna a fehérvári helyszín, de a belvíz miatt ez lehetetlenné vált. Végül a Vidámparki tó környéke adott otthont a versenynek, amelyre összesen 150 fő nevezett. Az OptiVita kupa első állomása a Nemzetközi Ultrafutók Szövetsége által is akkreditálva lett.
A cikkben VIDEÓ található!
2013.03.11. 18:14 |

Bárdos Barnabás főszervező elmondta, hogy 1, 2, 4, 6 és 12 órás számokban indultak a futók. A OptiVita Kupa az ország hat városát érinti, Fehérvárt követően Pécs, Szombathely, Kecskemét, Velence és Győr lesz a helyszín. Az OptiVita Ultrafutó Kupa első, fehérvári állomásán a Halesz parkban tervezték lebonyolítani a versenyt, ám a murvás talajra és a terület vízgyűjtő jellegére való tekintettel egy tartalék pályát is kijelöltek és hitelesítettek, hiszen az OptiVita kupa első állomása a Nemzetközi Ultrafutók Szövetsége (IAU – International Association of Ultrarunners) által is akkreditálva lett. Ez pedig azt jelenti, hogy a verseny megkapta a szervezet Bronz cimkéjét, így bárki kvalifikálhatja magát akár a Spartathlonra is. Ehhez azonban tökéletes minőségű pályára volt szükség, amit a szervezők meg is találtak a Szabadművelődés Háza környékén.