Az Interliga döntőjében az Alba Volán-FeVita! – Az Olimpiját búcsúztatták a fehérváriak

Az Interliga elődöntőjének harmadik összecsapásán a végső csatára készültek az Alba Volán-FeVita és az Olimpija Ljubljana játékosai. A Volánból Ondrejcsik, Vaszjunyin, és Fodor sérülés miatt hiányoztak, a mintegy 2500 fehérvári néző mégis kék-fehér diadalban bíztak. Nem is csalódtak a hokibarátok. Az 5. percben máris rezdült az Olimpija hálója, Palovcik volt eredményes, majd 10 perccel később ismét beköszönt a szlovák center, kettős emberelőnyt váltottak gólra a fehérváriak... Alba Volán-FeVita – Olimpija Ljubljana 4-3 (2-0, 1-0, 1-3)

2006.01.29. 21:29 |

A második játékrész nyitányán sok büfében sorban ácsorgó szurkoló bosszankodhatott, ugyanis lemaradtak Holéczy Roger találatáról, ami már a harmadik hazai gólt jelentette. Úgy tűnt a szlovénok lendületüket vesztették, és ezen a találkozón képtelenek gólt lőni a Volánnak. Egészen a 49. percig lehetett ezen morfondírozni, mert az Olimpija legeredményesebb játékosa, Mitja Sivic tréfálta meg Budai-kapust, majd másfél perccel később Slak is betalált a fehérvári kapuba, 3-2.

Szerencsére Pat Cortina alakulata, nem feküdt a ljubljanai henger elé, és az 54. percben Svasznek Bence lövése csillapította az egyre inkább felpörgő szlovén kedélyeket. A vendégek mindent megpróbáltak, hogy mentsék a menthetőt, és az 58. percben Robar korongja talált utat a kék-fehérek ketrecébe. 4-3.

Az utolsó percekben kapus helyett is mezőnyjátékos ostromolta a hazai védelmet, sikertelenül. A végső dudaszó pillanatában Stastny emelte a korongot az üresen hagyott szlovén hálóba, azonban a cseh vezetőbíró ezt a gólt már érvénytelenítette. Ezen más senki sem bánkódott, hiszen az Alba Volán-FeVita győzelmével 2-1-re alakította az elődöntő párharcát, és bejutott az Interliga fináléjába. A két győzelemig tartó döntő első két mérkőzését szerdán és csütörtökön vívják a felek.

Alba Volán-FeVita – Olimpija Ljubljana 4-3 (2-0, 1-0, 1-3)

Székesfehérvár, 2500 néző
 Vezette: Mikula (CZE), Gebei, Wolf

Alba Volán: Budai – Buril, Ennaffati, Gröschl, Holéczy 1 (1), Simon, Sille, Tőkési, Kovács, Ocskay, Palkovics, Svasznek 1 (ee), Kangyal (1), Rajz, Majoross (1), Kiss, Borostyán, Csibi (1), Palovcik 2(egyiket 2xee), Stastny, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Olimpija: Mohoric – Groznik, Zajc, Svete, Vedlin, Robar 1, Cvetek, Zupancic (1), Por, Muric, Music, Kralj, Pirnat, Slak 1, Badiura, Hocevar (1), Sivic 1, Zemva, Hocevar(kapus). Vezetőedző: Andrej Brodnik.

Kiállítások: 20 ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Mohoric)