Az Interliga döntőjében az Alba Volán-FeVita!

Nincs lehetőség a hibázásra! Ennek tudatában korcsolyáztak jégre az Alba Volán-FeVita játékosai az Újpesti TE ellen a jégkorong Interliga elődöntőjének utolsó, ötödik mérkőzésén. Ennek megfelelően kezdtek a fehérváriak és már a 18. másodpercben megszerezték a vezetést: Palkovics Krisztián érkezett az újpesti kapu közelébe egy ártatlan korongra, majd miután észrevette, hogy Matus Filo nem nagyon találja helyét a ketrec előtt, kapura húzta fonákkal a pakkot, ami aztán a kapus sarkáról a gólvonal mögé csorgott, 1-0... A fehérváriak nem álltak meg ennyinél. Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 7-2 (2-0, 3-2, 2-0)
2007.01.24. 21:20 |
 Nincs lehetőség a hibázásra! Ennek tudatában korcsolyáztak jégre az Alba Volán-FeVita játékosai az Újpesti TE ellen a jégkorong Interliga elődöntőjének utolsó, ötödik mérkőzésén.

Ennek megfelelően kezdtek a fehérváriak és már a 18. másodpercben megszerezték a vezetést: Palkovics Krisztián érkezett az újpesti kapu közelébe egy ártatlan korongra, majd miután észrevette, hogy Matus Filo nem nagyon találja helyét a ketrec előtt, kapura húzta fonákkal a pakkot, ami aztán a kapus sarkáról a gólvonal mögé csorgott, 1-0. A folytatásban is a Volán irányított, a lilák csak néhányszor jutottak el Hetényi ketrecéig, majd a 14. percben ismét villantak a kék-fehérek: Csibi tette a háta mögé a korongot, amire Fodor Szabolcs érkezett, és remek mozdulattal a kapu bal oldalába emelte a játékszert, 2-0!

A középső játékrészben felpörögtek a csapatok. A 24. percben Svasznek kékvonalról indított húzásába Fodor Szabolcs piszkált bele, ami megzavarta Filo kapust 3-0, majd nem sokkal később, a 25. percben Ladányi centerezését Gergely Csaba váltotta gólra, ezzel szépített az UTE. A 28. percben megint a fehérvári harmadik sor brillírozott. Csibi lövését még védte a lilák kapuőre, majd Gröschl elé került a pakk, aki a hálóba helyezett, 4-1. Ancsin János vezetőedző ekkor Filo helyett Gonda Kamillt küldte az újpesti ketrec elé, de őt is hamar felavatták Jan Jasko fiai, a 31. percben Tőkési lajos bombázta a korongot a hálóba. A Volán 5-1-es vezetését követően Ancsin János időt kért, és ez eredményre vezetett, mert 14 másodperccel később Marcinek emelt a fehérvári kapuba, 5-2. A gól után nagyon visszavettek a csapatok a lendületből, és a harmadból hátralevő idő unalmasan csordogált.

A harmadik játékrészben sem erőltette a Volán a támadásvezetést, az Újpest pedig kettős emberelőnyben, sőt hat a három ellen sem volt képes gólt szerezni, miközben a fehérváriak emberhátrányból voltak eredményesek, Palkovics Krisztián mattolta szólója végén Gondát. A találkozó vége előtt Gröschl Tamás adta meg a kegyelemdöfést a liláknak, Marcinek elvesztett korongját ütötte a vendégkapuba.

Az Alba Volán-FeVita 7-2-vel lépte le az Újpestet, és jutott az Interliga döntőjébe, ahol a szlovén Slavija Ljubljana lesz az ellenfele.

Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 7-2 (2-0, 3-2, 2-0)