Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

Mintegy 3000 hazai mikro-, kis- és középvállalkozást célzó infokommunikációs szemléletformáló és kompetenciafejlesztő program indult az elmúlt év májusában. Az ingyenes programban területi tanácsadók segítik a kkv-kat, hogy a résztvevő cégek ugrásszerűen fejlődhessenek a programban való részvétellel. A Modern Vállalkozások Programja tavaszi regionális rendezvényének Székesfehérvár adott otthont.

2017.04.04. 12:28 |
Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szakmai vezetésével elindult program célja a mikro-, kis- és középvállalkozások szemléletformálása, a vállalkozásvezetők infokommunikációs technológiákhoz kapcsolódó kompetenciafejlesztése. A Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programja keretében megvalósuló projekt azért jött létre, hogy segítse a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációját. A magyar kkv-k egyelőre csak korlátozottan használják a korszerű informatikai megoldásokat, sőt a vezetőknek, döntéshozóknak gyakran hiányosak az ismereteik az infokommunikációs technológiák vállalati felhasználásának lehetőségeiről. Ezt a hiányosságot hivatott pótolni a kormány és az MKIK együttműködésével létrejött Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan! program, ami a vidéki vállalkozások számára nyújt segítséget.

A vállalkozásoknak 29 fős országos lefedettségű IKT tanácsadói hálózat segít eligazodni a digitális eszközök és szolgáltatások között. A tanácsadói hálózat szakemberei emellett a vállalkozás informatikai felkészültségét is megvizsgálják, segítenek az informatikai fejlesztési stratégia kidolgozásában, javaslatokat tesznek az optimális informatikai szolgáltatásokra, eszközökre és tájékoztatást adnak az elérhető pályázati forrásokról. A programban résztvevő cégek a részvételt követően a „Digitálisan Felkészült Vállalkozás” minősítést kapják meg. Az országos tájékoztató és tanácsadó programban részt vesz, mint konzorciumi tag az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség.

A rendezvénysorozat 127 állomásból áll, és a helyi kereskedelmi és iparkamarák támogatásával valósul meg. A programban szakmai előadások, ingyenes elektronikus tudástár, szállítói partnerhálózat elérése szerepelnek. „Nem lehet eléggé hangsúlyozni a digitális megoldások és az informatika jelentőségét, hiszen az egész gazdaság forradalmi helyzet előtt áll – amit vagy meg tudunk ragadni, vagy véglegesen megragadunk ezen a fejlődési szinten. A hozzáadott érték növelése szükségszerű; a magasabb bérek igénye és a nagyobb piaci siker csak akkor valósulhatnak meg, ha termelékenyebbek, hatékonyabbak vagyunk. Ehhez az informatika és a digitális megoldások használata nélkülözhetetlen, ami ma minden innováció alapja.” – fogalmazott Égi Tamás alpolgármester köszöntőjében, és ajánlotta a vállalkozóknak a program nyújtotta lehetőségeket. A város gazdaságával kapcsolatban elmondta, hogy körülbelül három éve elkezdődött a hozzáadott érték növelése, ami ugyanannyi munkaerővel 60%-os értéknövekedést jelent, és ez évről évre növekszik; az önkormányzat számára az iparűzési adó tavalyi 22%-os növekedési is jelzi ezt a fejlődést.

„A gazdaság olyan helyzetben van, hogy az emberi teljesítménye kulcskérdés. A fejlett országokban látszik, hogy az extenzív fejlődésnek a körülményei és lehetőségei lezárultak, lévén kevesebb a munkaerő, csökkentek az ásványanyagok – így egészen másfajta gondolkodással lehet a jólétet növelni, a gazdasági növekedést elérni. A magyar gazdaság egy intenzív fejlődési szakaszba kerül.” – mondta el Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, majd a megoldásnak a tudás fejlesztését, valamint a digitális eszközök használatát jelölte meg.

A konferencia nyitóelőadását dr. Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár tartotta „GINOP IKT programok - Digitális gazdaságfejlesztés” címmel. A ma infokommunikációjáról azt mondta, hogy nemcsak jelen van, de szervesen épül be az életünkbe, és ma már nem gazdaságról, hanem digitális gazdaságról beszélünk.

Gazdaság

  1. Nitrogénüzem a Harmannál

    Nagyértékű beruházás keretében épített nitrogénüzemet a Messer Hungarogáz az elektronikai gyártással foglalkozó Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. székesfehérvári gyárának területén. A cél az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása egy új, energiahatékonyságot növelő technológiai megoldással. 

    2024.04.18.
  2. Alba Regia Állásbörze

    Harmadik alkalommal rendezték meg az Alba Regia Állásbörzét a Sóstói Stadionban pénteken. Többek között iparvállalatok, kereskedelmi szolgáltatók és közlekedési társaságok jelentek meg a seregszemlén, de voltak munkaerő-közvetítők is. A kiállítás iránt már a nyitáskor nagy volt az érdeklődés.

    2024.04.12.
  3. A magyar gazdaság helyzete, kilátásai

    A magyar gazdaság helyzete, kilátásai és a VOSZ programja volt napirenden a szövetség Fehérváron tartott vállalkozói fórumán. Az aktív szerepvállalás a fenntartható gazdaság kialakításában, a növekedés beindítása, a vállalkozói aktivitás fokozása és egy korszerű, hatékony vállalkozásfejlesztési rendszer kialakítása a legfontosabb feladat - hangzott el a fórumon, ahol vállalkozóktól azt kérték, nyissák meg a cégeiket a fiatalok előtt a duális képzés terén.

    2024.04.12.
  4. Fejlesztett az Alba-Kor Kft.

    Átadták az Alba Ipari Zónában az Alba-Kor Kft új felületkezelő üzemcsarnokát. A felületkezeléssel foglalkozó fehérvári Alba-Kor Kft. 722,86 millió forint összköltségvetésű fejlesztésének megvalósításával erősíteni tudja Magyarország zöldgazdaságát, az ipar környezettudatosabbá zöldebbé válását és egyedülálló technológiájával növeli a piaci részesedését.

    2024.04.11.