-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Az illegális hulladéklerakók felszámolásáért indított kampányt a Hírlap
A nemrégiben befejeződött fölösleges közlekedési táblák leszereléséért indított akciója után az illegális hulladéklerakók felszámolására buzdító kampányt indított a Fejér Megyei Hírlap és további négy megyei lap. A „Tegyünk rendet a környezetünkben” címmel kezdeményezett társadalmi összefogásra buzdító kampányról csütörtökön az újság szerkesztőségében tartottak sajtótájékoztatót.
2009.04.03. 07:34 |
A nemrégiben befejeződött fölösleges közlekedési táblák leszereléséért indított akciója után az illegális hulladéklerakók felszámolására buzdító kampányt indított a Pannon Lapok Társasága. A Fejér Megyei Hírlapban és további négy megyei lapban „Tegyünk rendet a környezetünkben” címmel kezdeményeznek társadalmi összefogást.

Székesfehérváron rendszeresen "újratermelődnek" a szemétkupacok a Bregyó Sportcentrum mögött található kiserdőben és a városból kivezető 811-es út mentén is, de az Aranybulla környékére is sok rossz ember teszi le a szemetét. Ez az út vezet a Csalai szeméttelepre, de vannak, akik csak a város határáig jutnak a szemetükkel. Általános probléma, hogy települések közelében található utak mentén a legrosszabb a helyzet, itt van a legtöbb illegálisan lerakott szemét.
Elekes András a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője arról beszélt, hogy minél több közösséget szeretnének rávenni arra, hogy felszámolják a környezetükben található illegális szemétlerakókat. Addig foglalkoznak az illegális hulladéklerakókkal, amíg azok meg nem szűnnek. A város szemétszállító cégei is csatlakoztak az akcióhoz.
Simon Beatrix a város szemétszállító cégének kommunikációs referense elmondta, hogy azzal segítik az akciót, hogy zsákokat és konténereket biztosítanak egy-egy illegális szemétlerakó felszámolásához. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Környezetvédelmi Minisztériumnak április közepén jelennek meg azok a pályázatai, melyek az illegális hulladéklerakók felszámolását támogatják. A Hírlap akciójához bárki csatlakozhat, aki e-mailen lefotózza a környezetében található szemétlerakót

Székesfehérváron rendszeresen "újratermelődnek" a szemétkupacok a Bregyó Sportcentrum mögött található kiserdőben és a városból kivezető 811-es út mentén is, de az Aranybulla környékére is sok rossz ember teszi le a szemetét. Ez az út vezet a Csalai szeméttelepre, de vannak, akik csak a város határáig jutnak a szemetükkel. Általános probléma, hogy települések közelében található utak mentén a legrosszabb a helyzet, itt van a legtöbb illegálisan lerakott szemét.
Elekes András a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője arról beszélt, hogy minél több közösséget szeretnének rávenni arra, hogy felszámolják a környezetükben található illegális szemétlerakókat. Addig foglalkoznak az illegális hulladéklerakókkal, amíg azok meg nem szűnnek. A város szemétszállító cégei is csatlakoztak az akcióhoz.
Simon Beatrix a város szemétszállító cégének kommunikációs referense elmondta, hogy azzal segítik az akciót, hogy zsákokat és konténereket biztosítanak egy-egy illegális szemétlerakó felszámolásához. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Környezetvédelmi Minisztériumnak április közepén jelennek meg azok a pályázatai, melyek az illegális hulladéklerakók felszámolását támogatják. A Hírlap akciójához bárki csatlakozhat, aki e-mailen lefotózza a környezetében található szemétlerakót