-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22. -
Közösen hangolódtak az ünnepekre
Az SZKKK és a Kisfaludi Hagyományőrző Kulturális Egyesület advent utolsó vasárnapján idén is közös hangolódásra invitálta a városrész lakóit.
2025.12.22.
Az I. világháború befejezésére emlékezett a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület
A gyerekek először Juhász Péter tárlatvezető által filmvetítéssel és képekkel illusztrált interaktív előadásban ismerhették meg a világháború fontosabb eseményeit, katonaszemmel.
Ezután a „Hadifogoly magyarok a Nagy Háborúban”című vándorkiállítást nézték meg közösen, amely új információkkal szolgált még a felnőtt kísérőknek is: hogy az orosz és az olasz hadifogolytáborokban közel egymillió katonánk jutott az ellenség kezére, de ezen kívül Szibéria, Szardínia mellett szinte az összes földrészre került magyar hadifogoly. Perzsiába, Afganisztánba, Turkesztánba, Japánba, Ausztráliába, Brazíliába, Kanadába, de még Mexikóba is.
Ezután egy korhűen berendezett barakkot és a lövészárkot is bejártak, ami után már jobban értették, hogy miért is állítottak ilyen méltó emléket a háborús magyar sorsnak. A nap zárásaként először a gyerekek által nagyon várt raptort célbalövést gyakorolták, majd kirándultak a Pákozd-Sukoró arborétumban.