Az FC Fehérvár tíz emberrel harcolta ki a döntős tagságot a Ligakupában

A Zalaegerszegi TE együttese utazott kedvezőbb helyzetben a labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágójára, ugyanis a zalaiak az első meccsen 2-1-re nyertek az FC Fehérvár ellen. Hiába a ZTE előnye, a Vidi játékosai bíztak a továbbjutásban, hiszen az egyetlen gólos hátrányt hazai környezetben nem lehetetlen ledolgozni. A Sóstói Stadionban nem voltak sokan kíváncsiak a két csapat csatájára, pedig akadt izgalom bőven… A Zalaegerszeg szerzett vezetést az első félidő végén, majd egyenlített a hazai alakulat. A 77. perctől emberhátrányban futballozott az FCF, mégis kiharcolta a döntőbe jutást. FC FEHÉRVÁR-ZALAEGERSZEG 3–1 (0–1, 2–1, 2–1)
2007.11.14. 21:02 |

Mindössze 152 néző. Ennyien tekintették meg a helyszínen az FC Fehérvár Zalaegerszeg elleni Ligakupa-visszavágóját. Szerencsére az érdektelenség nem fogta vissza a csapatokat, igaz, az első félidőben túl sok gólhelyzetet nem lehetett feljegyezni. A szünet előtt azonban vezetéshez jutott a ZTE: Meyé első lövését még védte Sebők, de a gaboni csatár éles szögből megeresztett ismétlését már ünnepelhették a vendégek.
 A második félidőben a fehérváriak küzdöttek, hajtottak, hiszen két gólt kellett szerezniük, hogy legyen esély a hosszabbításra. A 70. percben a csereként beállt Disztl Dávid harcolt ki egy büntetőt, Babalj kapus öklözte le a fehérvári csatár fejét, a tizenegyest pedig Sitku Illés mesterien értékesítette, 1-1. A vezető találatért rohanó piros-kékek a 77. percben megfogyatkoztak: a negyedórával korábban pályára lépő Horváth Ádámot állította ki a bíró, kissé túlzott ítélettel… A kiállítás azonban feltüzelte a hazaiakat. Szinte nagyobb elánnal támadtak a Vidi játékosai, s a 92. percben Mario Bozic találatával kiharcolták a hosszabbítást. A 2x15 perces ráadásban Sebőknek is akadt dolga rendesen, de Babalj bosszankodhatott a végén. A 115. percben Dajic lábát húzta el az egerszegi kapus, a megítélt büntetőhöz pedig megint Sitku Illés állt oda, s a hazaiak gólvágója most sem hibázott. Az FC Fehérvár 3-1-re nyert, s így 4-3-as összesítéssel jutott a Ligakupa döntőjébe, ahol a Debrecent búcsúztató Diósgyőrrel mérkőzik majd meg az őszi elsőségért.

FC FEHÉRVÁR-ZALAEGERSZEG 3–1 (0–1, 2–1, 2–1)

Székesfehérvár, 152 néző.
 Vezette: Szabó S. (Butka Z., Ring Gy.)
 FEHÉRVÁR: Sebők – Mészáros A. (Fehér Zs., 56.), Koller, Horváth G., Mohl – Bozsics, Farkas B., Csobánki (Horváth Á., 62.), Lattenstein (Disztl D., 56.) – Sitku, Dajics Vezetőedző: Marijan Vlak

ZALAEGERSZEG: Babalj – Dudics, Miljatovics, Botis, Vulin – Máté, Molnár B. (Lukács, 82.), Tóth N. (Kádár, 80.), Koplárovics (Davidov, 67.) – Pekics, Meyé Vezetőedző: Szlavko Petrovics

Gólszerző: Meyé (0–1) a 45., Sitku (11-esből, 1–1) a 69., Bozsics (2–1) a 90., Sitku (11-esből - 3-1) a 115. percben
 Kiállítva: Horváth Á. (77. p.)
 Jó: Sitku, Horváth G., Bozsics, Farkas B., ill. Miljatovics, Tóth N., Meyé