Az FC Fehérvár mindkét csapata a Magyar Kupa 32 csapata közé jutott

A Magyar Kupa harmadik fordulójában az FC Fehérvár is bekapcsolódott  küzdelem -sorozatba. A piros-kékek az immár másodosztályban szereplő – ám korántsem vitézkedő – Tatabánya FC vendégeként léptek pályára, és különösebb megerőltetés nélkül, gyenge iramú találkozón három góllal vívta ki a továbbjutást.
2008.09.04. 00:08 |
 A Magyar Kupa harmadik fordulójában az FC Fehérvár is bekapcsolódott  küzdelemsorozatba. A piros-kékek az immár másodosztályban szereplő – ám korántsem vitézkedő – Tatabánya FC vendégeként léptek pályára, és különösebb megerőltetés nélkül, gyenge iramú találkozón három góllal vívta ki a továbbjutást.

Az első félidőben még a frissen igazolt Mátyus Jánossal felálló Tatabánya volt aktívabb, ám hiába jutott el többször a fehérvári kapuig, Sebőköt nem tornáztatták meg a kék-fehér játékosok, a célzásba mindig hiba csúszott. Nem úgy a túloldalon. Előbb Pavlicic, majd Kulcsár is még célt tévesztett, a 32. percben azonban már nem hibázott az egy hete igazolt középpályás, bár kellett Mátyus közreműködése is. Kulcsár Tamás jobbról megeresztett lövését követően a szebb napokat is megélt védő lábáról perdült a hálóba, 0-1.
 Ismét felpörgött a Bányász, de a szünet előtt közvetlen szomorkodnia kellett. Egy védők mögé beívelt labdát Sitku Illés kezelt le, aki fordulásból kipókhálózta a jobb felső sarkot, kétgólos előnyt szerezve a Vidinek.

Fordulás után unalmasan csordogált a játék, csupán az 51. percben volt igazi látnivaló. Ekkor Sitku gurította vissza a labdát Nagy Dániel elé, aki egyből jobbal félmagasan kilőtte a rövidsarkot.
 Az FC Fehérvár ezzel beállította a 3-0-s végeredményt, és simán jutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.

A példát követték az FC Fehérvár II néven szereplő U19-es csapat tagjai is. Csucsánszky Zoltán irányításával a fiatalok a REAC II alakulatát búcsúztatták a Fővárosban egy 3-1-es diadallal. Az FCF II. góljait Balaskó, Varga és Lelkes szerezték.

Tatabánya FC – FC Fehérvár 0-3 (0-2)