-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Az FC Fehérvár mindkét csapata a Magyar Kupa 32 csapata közé jutott
A Magyar Kupa harmadik fordulójában az FC Fehérvár is bekapcsolódott küzdelem -sorozatba. A piros-kékek az immár másodosztályban szereplő – ám korántsem vitézkedő – Tatabánya FC vendégeként léptek pályára, és különösebb megerőltetés nélkül, gyenge iramú találkozón három góllal vívta ki a továbbjutást.
2008.09.04. 00:08 |
A Magyar Kupa harmadik fordulójában az FC Fehérvár is bekapcsolódott küzdelemsorozatba. A piros-kékek az immár másodosztályban szereplő – ám korántsem vitézkedő – Tatabánya FC vendégeként léptek pályára, és különösebb megerőltetés nélkül, gyenge iramú találkozón három góllal vívta ki a továbbjutást. Az első félidőben még a frissen igazolt Mátyus Jánossal felálló Tatabánya volt aktívabb, ám hiába jutott el többször a fehérvári kapuig, Sebőköt nem tornáztatták meg a kék-fehér játékosok, a célzásba mindig hiba csúszott. Nem úgy a túloldalon. Előbb Pavlicic, majd Kulcsár is még célt tévesztett, a 32. percben azonban már nem hibázott az egy hete igazolt középpályás, bár kellett Mátyus közreműködése is. Kulcsár Tamás jobbról megeresztett lövését követően a szebb napokat is megélt védő lábáról perdült a hálóba, 0-1.
Ismét felpörgött a Bányász, de a szünet előtt közvetlen szomorkodnia kellett. Egy védők mögé beívelt labdát Sitku Illés kezelt le, aki fordulásból kipókhálózta a jobb felső sarkot, kétgólos előnyt szerezve a Vidinek.
Fordulás után unalmasan csordogált a játék, csupán az 51. percben volt igazi látnivaló. Ekkor Sitku gurította vissza a labdát Nagy Dániel elé, aki egyből jobbal félmagasan kilőtte a rövidsarkot.
Az FC Fehérvár ezzel beállította a 3-0-s végeredményt, és simán jutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.
A példát követték az FC Fehérvár II néven szereplő U19-es csapat tagjai is. Csucsánszky Zoltán irányításával a fiatalok a REAC II alakulatát búcsúztatták a Fővárosban egy 3-1-es diadallal. Az FCF II. góljait Balaskó, Varga és Lelkes szerezték.
Tatabánya FC – FC Fehérvár 0-3 (0-2)
Tatabánya, 250 néző
Vezette: Gyarmati II. (Nagy I., Péter)
Tatabánya: Dénes – Almási, Farkas V., Mátyus, Gellért – Kollár, Flores, Nagy Cs. (Vámosi, 53.) - Jakab, Béres (Nagy R., 62.), Kertész (Szolnoki a szünerben). Vezetőedző: Octavio Zambrano
FCF: Sebők (Filipovic, 80.) – Lázár, Radovics, Horváth G. (Dvéri, 37.), Mohl – Farkas B., Sifter – Kulcsár T., Pavlicic (Elek, 57.), Nagy D. – Sitku. Vezetőedző: Varga István
Gól: Kulcsár (32.), Sitku (45+1), Nagy D. (51.)
Sárga lap: 1-1
Szögletarány: 8-5