-
Lezárul a jubileumi Szentév
A Szentatya szándéka szerint a székesfehérvári egyházmegyében is Szent Család vasárnapján, december 28-án zárják le a jubileumi Szentévet. Ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal megyés püspök a Szent István király Székesegyházban 10.30 órakor hálát adva a szentév kegyelmeiért.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert az ARSO-tól
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar az idei esztendő zenei jubilánsainak műveiből válogatta össze hagyományos karácsonyi hangversenyének műsorát. Hétfőn este a nápolyi operastílus atyamestere, Alessandro Scarlatti halálának 300. évfordulójára emlékezve a mester gyönyörű Karácsonyi kantátája indította a programot.
2025.12.16. -
Bodonyi Dániel kapta a díjat
A Fehérvár Médiacentrum munkatársa, Bodonyi Dániel kapta idén a DUE Médiahálózának Kaczián Gábor-díját. Az elismerést a szervezetben kiemelkedő közösségi és társadalmi munkát végző fiataloknak adják át minden évben karácsony előtt.
2025.12.16. -
Máltai és magyar dallamok
Egy különleges, karácsonyváró koncert erejéig külföldi vendégekkel egészült ki a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Jézus Szíve templomban rendezett hangverseny vendége a Cantilena Malta Ensemble volt, akik Máltáról érkeztek Székesfehérvárra.
2025.12.15.
Az Emlékparki Nyár megnyitója és Múzeumok Éjszakája a KEMPP-ben
A VII. Emlékparki Nyár megnyitója június 22-én, szombaton 16 órakor kezdődik a KEMPP-ben. Augusztus 10-ig péntekenként és szombatonként katonazenekari koncerteket, előadóesteket, kiállításokat és azimutuló gyermekprogramokat kínálnak a családoknak ingyenes belépéssel.
A megnyitó keretében avatják fel a Béke Lángja Emlékművet, amely a legnagyobb közjót, a békét szimbolizálja. Az eseményen részt vesz Dr. Cser-Palkovics András polgármester és Herta Margarete Habsburg-Lothringen, a Béke Lángja Alapítvány elnöke, közreműködik a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar.
17 órakor nyitják meg az Igazgyöngy Alapítvány gyermekrajz-kiállítását, majd 18 órakor Szantner Gábor, a József Ágost Emléktársaság elnöke tart hagyományőrző előadást.
A KEMPP idén is csatlakozik a Múzeumok Éjszakájához, 17 és 21 óra között, a hadtörténelmi időutazás keretében megismerkedhetünk az 1848/49-es forradalom és szabadságharc, majd a Nagy Háború és napjaink fegyvereivel, haditechnikájával, eszközeivel. Lesz bakaland akadálypálya, majd 19 és 21 óra között tematikus tárlatvezetés is.
A Múzeumok Éjszakája programjai mindenhol, így a KEMPP-ben is egységes, minimálisan 200 forintért megvásárolható karszalaggal látogathatóak. Székesfehérvárról, a Hatpöttyös étterem előtti Piac téri parkolóból több időpontban ingyenes buszjáratok indulnak a Székesfehérváron kívüli helyszínekre, így Pákozdra is. A busz az egyes kiállítóhelyeken csak a le- és felszállás idejére áll meg, és a menetrendben megadott időben indul tovább az adott kiállítóhelyről. A járatok kizárólag a Múzeumok Éjszakája karszalaggal vehetők igénybe.
A részletes programot a Katonai Emlékpark honlapján találja.