Az első félidő megbosszulta magát, Veszprémben kapott ki a Fehérvár

Véget ért egy nagyszerű sorozat, sőt több is, hiszen a Fehérvár KC legutóbbi kilenc meccséből nyolcat megnyert, sőt tizenöt legutóbbi rájátszásbeli mérkőzéséből tizenhármat sikerrel vívott meg. Most azonban a Veszprém túl nagy falatnak bizonyult.
VESZPRÉM BARABÁS DT KC–FEHÉRVÁR KC 23–20 (13–7)
2013.04.24. 21:56 |
 Egy hét alatt ez volt a harmadik meccse a két csapatnak, egymás ellen meg a második. A Veszprém két vesztes ütközet után fogadta a Fehérvár KC-t, és úgy tűnt, már a találkozó elején is, hogy Róth Kálmán lányai motiváltabbak. Ennek ellenére, 5-4-nél még a Fehérvár vezetett. A 15-ik perctől (7-7) azonban 18 percen keresztül gólképtelen maradt a fehérvári támadósor. A szünetben 13-7-re vezetett a Barabás.

A második félidőre egy sokkal agresszívebben támadó FKC jött ki, és egy 5-0-s rohammal 15-8-ról visszajöttek Tilingerék mínusz kettőre. Sőt, öt perccel a vége előtt, 20-19-nél Vaszari Virág ziccerben roboghatott Víg kapuja felé, de a jó napot kifogó hálóőr túljárt a szélső eszén, így elmaradt az egyenlítés. Ez megtörte a fehérvári lendületet, az amúgy is fáradt Jensen-csapat innét már nem tudott visszajönni, és végül 23-20-as vereséget szenvedett Veszprémben, a „kis” Győrtől.
 Vasárnap a Dunaújváros érkezik a Köfém Sportcsarnokba, hazai siker esetén biztosan megszerzi az ötödik helyet a Fehérvár KC.

Veszprém, 100 néző. V: Hargitai I., Markó

VESZPRÉM: Pásztor – Tóth E. 1, Hosszú 2, SCHATZL 7 (3), Bárány 1, Planéta 3, Tóth G. 3. Cs: VÍG (kapus), TAKÁCS BIANKA 4, Gulyás 1, Pelczéder 1, Palotás. Edző: Róth Kálmán
FEHÉRVÁR: Szikora – Azari 2, EMBEROVICS 1, TILINGER 7 (2), Horváth B. 4, Triscsuk 2, Vaszari 3. Cs: Siti E. 1, Németh K., Zsigmond V., Májer. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása: 9. p.: 4–5. 15. p.: 7–7. 24. p.: 10–7. 35. p.: 15–8. 40. p.: 15–13. 45. p.: 16–15. 50. p.: 20–16. 52. p.: 20–19
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 2/2