Az elődöntő második mérkőzését is megnyerte a Sapa Fehérvár AV19

Kétszer annyi gólt lőtt a bajnoki elődöntő második meccsén a Volán, mint az elsőn, a Dunaújvárosnak esélye sem volt az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A 6-1-es sikerből ismét két góllal vette ki a részét Mihály Árpád, de betalált az EBEL-ben alapszakasz-gólkirály Sofron István is. A Sapa Fehérvár AV 19 2-0-ra vezet a párharcban, és vasárnap akár le is zárhatja, hiszen egy siker választja el a döntőtől.
Sapa Fehérvár AV 19 - DAB-Docler 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)
2012.03.09. 21:14 |

A fehérvári jégcsarnokban a hangulat ugyan nem idézte az osztrák liga rájátszásának parázs meccseit, de azért nem lehetett panasz rá, főleg, amikor vezetést szerzett a Volán. A gól több szempontból is első volt: az elődöntő során most először használt ki egy emberelőnyt a bajnoki címvédő, és az EBEL-ben fantasztikus szezont záró Sofron István is első idei magyar bajnoki gólját ünnepelte. Hogy a meccs hasonlítson az egy nappal korábbira, arról Mihály Árpád gondoskodott, egyrészt mert megint betalált, másrészt mert ezzel ismét 2-0 volt az állás húsz perc után.

A folytatásban Mihály duplázott, ezzel már-már kisérteties lett a hasonlóság az újvárosi és a fehérvári meccs között, de aztán betalált Kovács Csaba is, vagyis már más volt a koreográfia, persze ezt hazai oldalon senki sem bánta. Jobban pörgött a Primeau-csapat a második meccsen, Bálizs Bence pedig most is hatékonyan őrizte a hazai ketrecet. Sevela, a vendégek kapusa sem védett rosszul, de ez kevés volt ahhoz, hogy csapata bravúrt érjen el. A második szünetben a Magyar Kupában bronzérmet nyerő farmcsapat játékosait köszöntötték, majd visszatértek a "nagyok", hogy befejezzék a munkát. Hogy szimmetrikus legyen a meccs szerkezete, a harmadik harmadban is kettőt ütött a Volán, az első sor a végére alaposan megszórta a Dunaújvárost: Ladányi és Vas is betalált, utóbbi emberelőnyből. A DAB-Docler elkísérő vendégszurkolóknak annyi öröm jutott, hogy a végén Papp megszerezte a párharc első újvárosi gólját.

A Sapa Fehérvár AV 19 a döntőbe jutáshoz szükséges három győzelemből kettőt már begyűjtött, a harmadikra vasárnap Dunaújvárosban lesz lehetősége.

Sapa Fehérvár AV 19 - Dab-Docler 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)
Gl: Mihály (2), Sofron, Kovács Cs., Ladányi, Vas M. ill. Papp.