-
Öt meccset játszik júliusban a Vidi
A Vidi július 1-jén játssza első nyári felkészülési mérkőzését, ezt követően további négy találkozón lép pályára a bajnokság július 26-i rajtjáig. Megmérkőznek a BVSC-vel, a Péccsel, a Haladással és a Vasassal is.
2026.06.28. -
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Az edzőképzés igazgatója lesz a Videoton mestere
November 22-étől ismét Mezey György lesz az edzőképzés vezetője, amellett, hogy az MLSZ szakmai bizottságát is vezeti. „A közelmúltban Csányi Sándorral többször is tárgyaltam ennek a lehetőségéről, és úgy éreztem, erre a felkérésre most egyszerűen nem mondhatok nemet” - mondta Mezey György, aki szerint úrrá kell lenni az edzőképzésben kialakult káoszon.
2010.11.12. 12:44 |
November 22-étől ismét Mezey György lesz az edzőképzés vezetője, amellett, hogy az MLSZ szakmai bizottságát is vezeti. A közelmúltban Csányi Sándorral többször is tárgyaltam ennek a lehetőségéről, és úgy éreztem, erre a felkérésre most egyszerűen nem mondhatok nemet - mondta Mezey György. Egyfelől ezt a területet én ismerem a legjobban, másfelől a magyar labdarúgásnak szüksége van olyan jellegű szakmai testületre, amely a háttérből véleményezi a szakmát érintő kérdéseket – döntéseket ugyan nem hozunk, de az asztalra rendre leteszünk egy javaslatot - tette hozzá.
Az edzőképzés döcögős időszakot tudhat maga mögött, márpedig ezen a káoszon jó lenne minél hamarabb úrrá lenni, hiszen az UEFA küldöttei hamarosan Magyarországra érkeznek. Az nyilvánvalóan nem válik hátrányunkra, hogy a szakemberek a szövetségben a kollégáim, rengeteget dolgoztunk együtt, jól ismerjük egymást" – mondta Mezey, aki a legfontosabb teendőkről is beszélt.
„Harmóniába kell hozni a kormányrendeleteket a nemzetközi gyakorlattal. Az nem járja, hogy ma egy magyar edző dupla pénzért, dupla időért juthat olyan diplomához, amellyel élvonalbeli csapatot irányíthat. Ha valaki mondjuk, Pozsonyban szerzi meg ezt a papírt, az minden különösebb gond nélkül munkát vállalhat nálunk, ellenben fordítva ez nem igaz. Nálunk még állami végzettségre is szüksége van a trénernek. Ezen sürgősen változtatni kell.”