Aranyérmes lett a hübris lágere
A székesfehérvári hübris sörfőzde már tavaly is érmet zsebelt be a Pivní pečeť , avagy Arany Sörpecsét cseh sörversenyen, de idén feltette a pontot is az i-re: alap szortimentjének egyik zászlóshajója, a sür aranyérmet szerzett a cseheknél. Ezt az elismerést eddig még soha nem kapta meg magyar főzde lágere.
2024.04.25. -
Te szedd!
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma, amelyet 12. alkalommal rendeznek meg. Az egész országra kiterjedő kampány célja, hogy önkéntes megmozdulás keretében közösen varázsoljuk tisztábbá környezetünket. Székesfehérváron április 27-én, szombaton a Gólya dűlő környékét tisztítják meg az önkéntesek.
2024.04.25. -
Püspökkertvárosi forgatag
Koncert, kézműves foglalkozás, táncbemutató várja a családokat vasárnap Öreghegyen. Április 28-án 15 órától a Püspökkertváros zöldterületén, a Millenniumi emlékmű lábánál Bereczki Zoltán fergeteges hangulattal várja a városrészben élőket.
2024.04.25. -
Palotavárosi forgatag
Mókás délutánra hívják a családokat április 27-én, szombaton Palotavárosba, ahol 15 órától a domboldalon legurulva kézműves foglalkozások és gyermekprogramok sokasága vár mindenkit.
2024.04.25.
Az aukciók kulisszatitkai - Pasis est a Barátságban
Az est keretében bemutató árverést is tartanak, ezt követően a közönség a Senki többet című amerikai filmet nézheti meg.
Szeretne jó áron értékesíteni egy, az otthonában őrzött, szeretett műtárgyat? Vagy költözés során előkerült egy értékes tárgy, de már nem szeretne vele együtt élni? Örökölt egy tárgyat, amit szívesen eladna? Úgy gondolja, hogy ennek a kincsnek bizony egy művészeti aukción lenne a helye? Vagy új műtárgyat szeretne beszerezni otthonába? Számtalan oka lehet, amiért valaki érdeklődni kezd az aukciók iránt, amelyekről az átlagemberek viszonylag keveset tudnak.
Az október 30-i Pasis estre már lehet jegyet váltani a mozi honlapján.
Az aukciók működésében segít eligazodni a Barátság mozi első Pasis estje, amelynek szakértő vendége, Soóky Marietta, a Nagyházi Galéria- és Aukciósház vezetője lesz. A galéria a hazai és nemzetközi műtárgypiac elismert és tekintélyes szereplője, egyike a legrégebben működő magyarországi régiségkereskedéseknek és aukciósházaknak.
Az est résztvevői megtudhatják, hogyan gyűlik össze az aukciós anyag, milyen szempontok alapján kerül egy tárgy aukcióra, milyen szakértői vizsgálatok, esetleg restaurálások előzik meg az árverésre bocsátást. Szó esik arról is, hogyan készülnek az aukciós katalógusok, hogyan és hol lehet ezekhez hozzájutni, és a szakértő beszél az aukciós kiállításokról is, ahol ezekkel a műtárgyakkal közelről is meg lehet ismerkedni az árverés előtt.
Egy próbaaukciónak az est közönsége is részese lehet: Soóky Marietta a gyakorlatban is levezet egy árverést, Mayer Vera festmény- és műtárgybecsüs pedig bemutatja azokat az eszközöket, amelyek az értékbecslés során használnak. A jelenlévők ezúttal minden kötelezettség nélkül emelhetik fel a licitáló tárcsát, mielőtt a kalapács lecsap, és bár a licit során megvásárolt tárgyakat nem vihetik haza, számtalan hasznos ismerettel gazdagodnak.
Az est zárásaként a Senki többet című amerikai dokumentumfilmet vetíti a város mozija. Nathaniel Kahn filmje a kortárs művészeti világ útvesztőit járja körbe, és feltérképezi, hogy a művészetnek milyen szerepe lehet a mai fogyasztói társadalomban. A film megszólaltat öntörvényű műgyűjtőket, hírhedt műkereskedőket, hétpróbás galeristákat, tapasztalt árverésvezetőket, valamint olyan kortárs képzőművészeket, mint Jeff Koons, Gerhard Richter és Njideka Akunyili Crosby, vagy az egykori legendát, Larry Poons-t.