-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Az Asszonyműhely és az Rác utcai Advent is folytatódik a fehérvári kézművesekkel
Az év utolsó Asszonyműhelyét tartják december 6-án, pénteken 14-től 20 óráig a Rác utcai Kézművesek Házában.
Bodáné Fenyves Zsuzsa vezetésével ezúttal új betlehemes minták és egyéb karácsonyi dekorációk, ajándéktárgyak készülnek. A szakmai segítségnyújtáshoz és az anyagköltséghez 2.000 forint hozzájárulást kérnek a szervezők.
Az Advent a Rác utcában programsorozat december 7-én, szombaton 10.00 órától folytatódik „Álmodik a fenyőfácska odakünn az erdőn…”mottóval a Kézművesek Házában. Szerepel a Buboréka bábszínház, óvodások adnak karácsonyi műsort, 11 és 16 óra között pedig lesz mesemondás a karácsonyi kuckóban. 15 órakor Karácsonyi dalokkal érkezik az Ars Musica Zenebarátok Egyesülete, egész nap lesz mézeskalács-sütés és -díszítés, valamint Adventi forgatag, ahol igényes kézműves tárgyak kaphatóak.
A Mesterségek Háza 16 és 18 óra között várja a látogatókat családi programokkal. A népi játszóházban egyedi szaloncukrok és mézeskalácsok készülnek az erdélyi származású Fodor Kati irányításával, akinek díszes mézeskalács-kiállítása ugyanitt tekinthető meg december 21-ig.