Győzelemmel kezdte a rájátszást az Arconic-Alba Fehérvár csapata

Megkezdődött az egyenes rendszerű kieséses sorozat, a playoff a férfi kosárlabda NB I-ben. Az alapszakaszban a legjobb 8 között végzett csapat vív három győzelemig tartó pároscsatát az első körben. A harmadik Arconic-Alba Fehérvár a hatodik Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen kezdte a sorozatot, győztesen!
2023.04.12. 21:32 |

Arconic-Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 89–82 (20–29, 20–15, 28–12, 21–26)

Arconic-Alba Fehérvár: PONGÓ MARCELL 13/3, Somogyi Á. 10, Ford 12/9, DE COSEY 10/6, PHILMORE 18. Csere: Takács Milán, VOJVODA 17, Diong 9. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga

Kecskemét: TOWNES 17/6,   KLOBUCAR 12/6,   KUCSERA 26/21,   Fazekas M. 2, Karahodzsics  5  . Csere: Ivkovics, Dramicsanin 10, Kiss D., Wittmann 8/6, Tóth B  2. Vezetőedző: Forrai Gábor

A Kecskemét együttese dominált a mérkőzés első felében, így a nagyszünetre 4 pontos előnnyel mehetett. Térfélcsere után nagyon belehúzott az Alba, a harmadik 10 percet 16 ponttal nyerte. A záró negyed a vendégeké volt, de fordítani már nem tudtak.

MESTERMÉRLEG:

Alejandro Zubillaga: - Egy olyan csapattal játszottunk, amely az elmúlt években folyamatosan megfelelő nívón teljesít. Nagyon jól kezdtek, mi viszont főleg védekezésben nem voltunk elég agresszívek és nem is dobtunk elég jól. Aztán a szünetben rendeztük a sorokat, ügyes dobóhelyzeteket alakítottunk ki, és azt a játékot játszottuk, amit szerettünk volna már az első félidőben is. Ez volt az első kilométer a párharcban, szombaton hasonlóképpen folytatnánk a sorozatot.

Forrai Gábor: - Minden nagyképűség nélkül állíthatom, hogy ma mi játszottuk a kosárlabdát, ám az Alba elsősorban fizikálisan nőtt fölénk, és megérdemelten győzött. Próbáltam sokat játszatni mindenkit, hogy ne legyenek extra perceik, egy újfajta rotációval kísérleteztünk, amely hellyel-közel működött. Akkor van esélyünk a célunk elérésére, ha limitáljuk az eladott labdákat – ez világosan látszott, mert az első félidőben három eladott labdánk volt, és vezettünk, míg a nagyszünet után tíz, és vesztettünk

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az Arconic-Alba Fehérvár javára.