-
Színészeink kedvence
A Királykút Emlékházban színészek mondják el legkedvesebb verseiket, mutatják meg kedvenc irodalmi műveik részleteit, amelyek hatással voltak pályájukra, családi életükre, gondolkodásukra. Április 9-én csütörtökön 18 órától Járó Zsuzsa színművész beszél kedvenceiről.
2026.04.04. -
Göde Ábel fotókiállítása
Ismét fiatal fotógráfus tanuló mutatkozhat be a Studio75-ben található Kossuth Galériában. A székesfehérvári Göde Ábel "Megrögzött" címet adta első tárlatnak, melyen egyedi stílusú és kifejező portréfotók láthatók.
2026.04.04. -
Viktória
Hosszú idő után visszatér az operett műfaj a Vörösmarty Színházba. Áprilisban Dolhay Attila és Ferenczy-Nagy Boglárka rendezésében mutatják be Ábrahám Pál: Viktória című művét.
2026.04.03. -
Megújult a Bösendorfer
Felújították a Hermann László Zeneiskola Bösendorfer zongoráját. A hangszert egy koncert keretében vehették birtokba az intézmény diákjai és tanárai.
2026.04.01.
Az aranybullák és a zsidók – ismeretterjesztő előadás csütörtökön a Várkörút 19-ben
Az aranybullák és a zsidók címmel kezdődik szabadegyetemi ismeretterjesztő előadás 2022. november 10-én, csütörtökön 18.00 órakor a Várkörút 19. szám alatti hitközségi épületben. A belépés ingyenes.
2022.11.07. 13:56 |
Aranybullának nevezünk minden arany pecséttel ellátott uralkodói oklevelet, közülük egyedül az 1222-ben II. András által kiadott törvényt írjuk nagybetűvel a tulajdonnév okán. 1251-ben viszont IV. Béla kifejezetten a zsidók számára adott ki egy dekrétumot, amit az érintettek neveztek aranybullának. Ennek az történésnek a hátterét, zsidó vonatkozásait és következményeit ismertetik a csütörtöki programon.
Az előadó Szántóné Dr. Balázs Edit ny főiskolai docens, vezető kutató, rektori tanácsadó lesz. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!