Az ARAK serdülői a legeredményesebbek az országban

A Hiemer-ház házasságkötő termében tartotta évzáró ünnepségét az Alba Regia Atlétika Klub, melyen hagyományosan a legeredményesebb sportolóit díjazta. A zsúfolásig telt teremben Hirt Károly elnök értékelte az elmúlt évet és mutatta be az egyesület új otthonának, a Bregyó-közi Regionális Atlétikai Központnak a látványterveit.
2013.01.13. 15:43 |
 A bejelentést pedig, mely szerint 2012-ben az ARAK végzett a Magyar Atlétikai Szövetség serdülő pontverseny élén, ováció és vastaps köszöntötte.
 Az évértékelést Tölgyesi Előd szakosztályvezető számokkal egészítette ki, mely szerint 23 országos bajnoki címet, 14 bajnoki ezüstöt, és szintén 23 bronzérmet nyertek a fehérvári atléták a különböző országos bajnokságokon illetve 12 válogatott versenyzőt készítettek fel a serdülőktől a felnőttekig. Az utánpótlás korúaknál 17 atléta szerezte meg az aranyjelvényes minősítést.
 A sikeres eredményeknek köszönhetően hatvan versenyzőt díjaztak kupákkal, ugyanis összesen ennyien álltak országos bajnokságokon egyéniben vagy csapatban dobogón. A vezetők a sok versenyző közül kiemelték Zsigovics Natáliát sikeres visszatérése miatt és Szabó Dániel éves teljesítményét, mivel 10 alkalommal nyert országos bajnoki címet.