Az ARAK atlétái lettek a váltó OB legeredményesebbjei

A váltófutó országos bajnokságon az ARAK egységei álltak a legnagyobb számban rajthoz. A fehérvári staféták hagyományosan jól szerepelnek a megmérettetésen, ezúttal öt aranyéremmel, három ezüstéremmel és egy bronzéremmel a legtöbb érmet nyert szakosztály lett az ARAK!
2018.09.17. 13:35 |

Kétszer is a dobogó legtetejére állt a serdülő fiú és lány váltó.

A 4x100 és 4x300 méteren sem volt jobb a sárga-zöld egyesület futóinál. A rövidebb sprintváltóban a fiúk és a lányok is a legjobb idővel kerültek a döntőbe. A gyengébb nem (Gombolai Nóra, Mohai Regina, Szabó Gréta, Gimesi Kata) 49.69-el, a fiúk váltója pedig (Kovács Bence, Tatai Zalán, Lakatos András, Csornai János összetételben) 46.28-as idővel a döntőben is elsőként ért célba.

Az ifjúsági lányok hatalmas fölénnyel, 48.19 másodperccel nyerték a bajnoki címet. A csapat a Grubits Liliána, Takács Boglárka, Simon Viktória, Endrész Klaudia sorrendben futva nyert bajnoki címet. A 4x300-as serdülő lányok váltója esélyeshez méltóan nyert Dobák Panna, Gombolai Nóra, Fein Jázmin, Mohai Regina összeállításban. A fiúknál a befutó ember döntötte el az aranyérem sorsát, Tatai Zalán végül elsőként hozta be a Károlyi Somával, Csornai Jánossal, Csoba Leventével felálló váltót.

Ezüstérmet nyert az újonc lányoknál a Bodnár Lili, Ritter Lola, Grabecz Hanna, Antal Hanga alkotta 4x100-as csapat. A felnőttek 4x200-as váltója, a Mátó Sára, Enesei Rita, Zsiga Mónika, Takács Boglárka kvartett második lett. A dobogó második fokára állt a junior nők 4x800-as egysége is, Punk Adrienn, Darabos Aliz, Pribék Adrienn, Budai Boglárka nyert ezüstérmet.

A nap legszorosabb versenyében állhatott dobogóra a junior férfiak 4x400 méteres befutóját követően Novák Boldizsár, Visi Zoltán, Jahola Péter és Csókás Nikolasz. Mindössze két századmásodpercen múlt az ezüst és hat századon az aranyérem!

Negyedik helyen zárt a junior női 4x100-as, ötödiken pedig az újonc 4x600 méteres ARAK-os váltó. Egyedül az újonc fiúk 4x100-as váltója került kizárásra a versenyszám döntőjében.