Az álmok életben tartásáért küzdött az Alba Volán

Az utolsó esély. Az EBEL 49. fordulójában az utolsó szalmaszálba kapaszkodva harcolt az Alba Volán a rájátszást jelentő nyolcadik helyért folytatott csatában. A TWK Innsbruck ellen a rendes játékidőben kellett volna nyernie a fehérvári együttesnek, hogy matematikailag még versenyben maradjon a play-offért. Alba Volán SC – TWK Innsbruck „Die Haie” 10-1  (2-0, 4-1, 4-0)
2009.01.23. 19:02 |

Remekül kezdett az Alba Volán az Innsbruck ellen, hiszen a 32. másodpercben Hendersont küldték ki a bírók, és az emberelőnyt az első perc végén már gólra is váltotta a fehérvári csapat Jason Guerriero révén. A folytatásban is a hazaiak hokiztak fölényben, igaz amikor a vendégek eljutottak a fehérvári kapuig komoly veszély alakult ki, de Szuper Levente fantasztikus védésekkel tüzelte csapatát és a közönséget. A 15. percben egy-egy kiállítás miatt négy a négyben voltak a jégen a csapatok, Kovács Csaba a saját harmadában korongot szerzett, lekorcsolyázta a pakkal Hoenbergert, majd ziccer helyzetben önzetlenül visszapasszolt a mögötte érkező Andreas Byströmnek, aki Kotyk hálójába lőtt, 2-0. A harmad végén megint Szupernek akadt dolga Johner három kísérletét is bravúrral védte.

A középső periódusban is hengereltek a fehérváriak. A 25. percben Kotyk kétszer is a gólvonal mögé piszkálhatott: előbb Tokaji húzásába piszkált bele Horváth András, majd 29 másodperccel később Nathan Martz hozta kihagyhatatlan helyzetbe Jason Guerrierot, és már 4-0-ra vezetett a Volán. A 28. percben a fiatalok sorában Nagy és Sofron ütőjén járt a pakk, végül Ondrejcik Rastislav vágta a korongot a hálóba, 5-0. A becsületgólt a 29. percben Letang szerezte, de nem billent át az Innsbruck oldalára az erőfölény, mert a 39. percben Nathan Martz remekbeszabott szóló végén emelte a korongot a keresztvas alá. 6-1, és az Innsbruck kapust cserélt, az ideges Kotyk helyett Bacher állt a vonal elé.

A záró periódusban felkoncolta a Cápákat a Volán. A 43. percben Vaszjunyin Artyom avatta fel Bacher kapust, nem sokkal később pedig Ocskay Gábor emberelőnyös fonákgóljával már 8-1 volt az állás. Az 55. percben Hegyi Ádám korongja talált utat a vendégketrecbe, míg z 57. percben Nagy Gergő emberhátrányban tört ki, gólhelyzetben elkaszálták, a megítélt büntetőt pedig értékesítette, beállítva a 10-1-es végeredményt. Az Alba Volán káprázatos sikert aratott az EBEL-ben, hiszen még egy csapat sem ütött tíz gólt egy mérkőzés alatt. A győzelem szép, de vajon lesz-e értéke a végelszámolásnál, eléri-e a csapat a rájátszást?

Alba Volán SC – TWK Innsbruck „Die Haie” 10-1  (2-0, 4-1, 4-0)