Az Alba Volán SC jutott a jégkorong bajnokság elődöntőjébe

A második strigula behúzására készült az Alba Volán SC az Újpest ellen vívott negyeddöntő párharc második összecsapásán, mert mint ahogy Énekes Lajos a fehérváriak másodedzője a találkozó előtt mondta: „minden ellenfelünket a lehető legkevesebb mérkőzésen kívánjuk búcsúztatni.” A szerdán csak hosszabbítás útján előnyhöz jutó fehérváriak kezdtek jobban, s az ötödik percben már vezettek is. A folytatásban is a Volán irányított, s magabiztos győzelemmel masírozott az elődöntőbe.  Újpesti TE – Alba Volán SC 1–5 (1-1, 0-2, 0-2)
2008.02.28. 23:03 |
 A második strigula behúzására készült az Alba Volán SC az Újpest ellen vívott negyeddöntő párharc második összecsapásán, mert mint ahogy Énekes Lajos a fehérváriak másodedzője a találkozó előtt mondta: „minden ellenfelünket a lehető legkevesebb mérkőzésen kívánjuk búcsúztatni.” A szerdán csak hosszabbítás útján előnyhöz jutó fehérváriak kezdtek jobban, s az ötödik percben már vezettek is. A kék-fehérek első sora volt jégen, amikor Palkovics távoli lövésébe Vaszjunyin Artyom tette bele ütőjét a kapu előterében, a korong pedig a hálóba vágódott.

A találat után Kangyalt és Allent is 10 percre száműzték a bírók, utóbbi kiállításánál már eredményes is volt az UTE. Stastny közeli lövését még védte Hetényi, de Zlocha ismétlésével szemben már tehetetlen volt a jégen csücsülő kapus, a hálóban pihent meg a pakk. Az Újpest egyenlítése után unalmasan csordogált a játék, a Volán játszott mezőnyfölényben, de ez  gólokban nem mutatkozott meg az első húsz perc végéig.

A középső játékrészt máris emberhátrányban kezdte az Alba Volán, de az Újpest talán csak egy lövést eresztett meg kétperces fórja alatt, de a helyzetkihasználással a fehérváriak sem dicsekedhettek akkor, amikor Zlocha négy percig ült a padon. Amikor kiegészült az UTE, rögtön meg is fogyatkozott, mert Copot is kiállították, s most már nem hibázott a bajnoki címvédő: a 29. percben Ocskay kapáslövésébe Benk András tette bele ütőjét, s a korong a rövidsarokban landolt, 1-2. Az aktívabb Volán nyomatékosította mezőnyfölényét, a 31. percben Palkovics csapott le egy elvesztett korongra, megkerülte a kikorcsolyázó Gondát, de az üres kapu mellé csúsztatott. Sebaj, a második hullámban jött Horváth András, aki már pontosan célzott, s kettőre növelte a Volán előnyét. Az Újpestnek volt esélye az egyenlítésre, de kettős emberelőnyben is képtelen volt betalálni, legfőképp Hetényi védései miatt.

A záró harmadban is a Volán irányított, a 43. percben Vaszjunyin Artyom saját maga második, csapata negyedik gólját szerezte emberelőnyből. A gól után nem sokkal az elkeseredett Mocek hívta párbajra a fehérváriak gólvágóját – az eredmény: bunyógyőzelem újpesti részről, plusz Mocek és Vaszjunyin is idő előtt mehetett zuhanyozni. A folytatásban már leginkább a büntetőpadokat koptatták a felek. Az UTE az utolsó négy percben megpróbálta kozmetikázni az eredményt, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de Hetényi kapuját képtelenek voltak többször bevenni a lilák. A túloldalon azonban Sam Ftorek nem hibázott, üreskapus góllal állította be az 5-1-es végeredményt. Az Alba Volán SC 2-0-s összesítéssel jutott az Országos Bajnokság elődöntőjébe, ahol a DAB, és a HC Csíkszereda biztos résztvevő.

Újpesti TE – Alba Volán SC 1–5 (1-1, 0-2, 0-2)

Megyeri út, 600 néző
 Vezette: Gebei, Babic

UTE: Gonda – Skorvanek, Szajbert K., Virág, Lezo, Zlocha 1 (ee), Mocek, Senko, Berta, Voskar, Dubek, Hetler, Cop, Mracka, Markó, Stastny (1), Rencz, Strausz, Szajbert P., Borbás, Papp. Vezetőedző: Ivan Dornic

AV: Hetényi – Tokaji, Horváth 1, Vaszjunyin 2 (egyik ee), Ocskay (2), Palkovics (3), Galvins, Svasznek, Kovács, Sihvonen, Ftorek 1 (ük), Kangyal, Ondrejcik, Gröschl, Majoross, Sofron, Allen, Borostyán, Benk 1 (ee), Fodor, Rajz. Vezetőedző: Ted Sator

Kiállítások: 25 perc + végleges fegyelmi (Mocek) ill. 35 perc + 10 p. fegyelmi (Kangyal) + végleges fegyelmi (Vaszjunyin)