Az Alba Volán-FeVita nyerte az Interliga döntő első mérkőzését

Alba Volán-FeVita, Slavija Ljubljana. Ismét magyar-szlovén párharc az Interliga döntőjében, azzal a pici különbséggel, hogy a Slavija még soha sem jutott el a közép-kelet-európai pontvadászat fináléjába. A Volán már rutinos résztvevője a döntőknek, hiszen 2002-ben, 2003-ban, 2005-ben és 2006-ban is eljutott az Interliga végső csatamezejére, sőt, négy évvel ezelőtt meg is nyerte a sorozatot, akkor a szintén szlovén Acroni Jesenice felett diadalmaskodott az akkor is Jan Jasko által dirigált fehérvári alakulat. Alba Volán-FeVita - Slavija Ljubljana 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)
2007.01.28. 14:27 |

A 2007-es döntőben szinte azonos fáradságbeli tényezőkkel korcsolyázott jégre a két finalista, a Volán és a Slavija is öt mérkőzésen tudta csak legyűrni elődöntőbeli ellenfelét, és a döntő első harmadában ennek megfelelően nem túl nagy iramú, kiegyenlített játék folyt a pályán, egyetlen fontos tényezővel megspékelve: a 15. percben Ondrejciket állította ki Halassy vezetőbíró, de az emberelőny nem jelentett segítséget a sárgamezes Slavijának. A fehérváriak egy korongszerzést követően megiramodtak a szlovén kapu felé, Ocskay baloldalról érkező korongját pedig Palkovics Krisztián középről, kapásból lőtte Anze Ulcar ketrecébe.

A lélektanilag nagyon fontos találat után 1-0-s hazai vezetésnél fordultak a csapatok, és a második játékrészben már egyértelműen a kék-fehérek irányítottak. A Slavija kósza kísérleteit Hetényi Zoltán rendre hárította, a szlovén válogatott kapusának pedig a 30. percben megint a gólvonal mögé kellett piszkálnia a túloldalon. Egy felszabadító útra tévedt korongot Anton Poznik blokkolt a kékvonalon, majd a védő rögtön tüzelt, a pakk pedig védhetetlenül vágódott a rövidsarokba, 2-0.
A már megnyugtatóbb előny birtokában magabiztosan terelgette a korongot a fehérvári alakulat, és a harmad vége előtt nem sokkal ismét villant Palkovics Krisztián – most emberelőnyben-, aki saját maga második, csapata harmadik gólját jegyezhette, nem mellékesen Palkovics az Interliga kanadai táblázatát is vezeti, csatártársával, Ocskayval karöltve. Ocskay Gábor ezen a találkozón kimaradt a góllövésből, csak az előkészítésben jeleskedett, de voltak mások, akik eredményesen bosszanthatták Ulcar kapust.

Az 50. percben megint a szlovénok játszhattak létszámfölényben, de nem tanultak hibájukból és a Volán Újpest ellen mutatott emberhátrányos játékából, és engedték hogy meglóduljon a fehérváriak szlovák légiósa Michal Stastny, aki végigcikázva a pályán Ulcart is elfektetve emelte a korongot a kapu bal oldalába, már 4-0-ra vezetett a Volán.
Az utolsó tíz percben már hitehagyottan játszó Slavijának az 52. percben Omar Ennaffati adta meg a kegyelemdöfést: Kettős emberelőnyben hokizott a Volán, és nem sokat teketóriáztak a hazaiak, Poznik készítette le lövésre a korongot Ennaffatinak, akinek jól eltalált korongja gond nélkül talált utat a szlovén ketrecbe, immár ötödször.
 Az Alba Volán-FeVita 5-0-s győzelmével lépéselőnybe került az Interliga három győzelemig tartó döntő párharcában.

Alba Volán-FeVita - Slavija Ljubljana 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)