-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Augusztus 1-től kérhetnek pénzügyi segítséget a krízishelyzetbe került emberek - felkészült a Polgármesteri Hivatal
Egy júniusi kormányrendelet értelmében egyszeri, vissza nem térítendő szociális segélyben részesülhetnek a krízishelyzetbe került emberek. Ezzel elsősborban a gazdasági válság miatt munkahelyüket, vagy jövedelmük egy részét elvesztő, illetve a lakáshitelüket már törleszteni képtelen személyeket segítenék. A támogatásról a regionális nyugdíj-biztosítási igazgatóság dönt, de a kérelmeket a települési jegyzőnél kell leadni. Székesfehérvár is felkészült a krízisalapból támogatást igénylő személyek kérelmének befogadására és továbbítására.
2009.08.06. 08:13 |
Egy júniusi kormányrendelet értelmében egyszeri, vissza nem térítendő szociális segélyben részesülhetnek a krízishelyzetbe került emberek. Ezzel elsősborban a gazdasági válság miatt munkahelyüket, vagy jövedelmük egy részét elvesztő, illetve a lakáshitelüket már törleszteni képtelen személyeket segítenék. A támogatásról a regionális nyugdíj-biztosítási igazgatóság dönt, de a kérelmeket a települési jegyzőnél kell leadni. Székesfehérvár is felkészült a krízisalapból támogatást igénylő személyek kérelmének befogadására és továbbítására. A jogszabálynak megfelelően a megyei jogú városban is augusztus 1-je és november 30-a között nyújthatják be igényeiket a rászorulók.
A Polgármesteri Hivatalban a Szociális ellátási és Gyermekvédelmi Iroda, valamint az Ügyfélszolgálat foglalkozik a kormányrendelet gyakorlati végrehajtásával. Ezeken az irodákon juthatnak hozzá a szükséges formanyomtatványhoz az igénylők és ugyanitt le is adhatják támogatási kérelmüket. A nyomtatvány elektronikusan is hozzáférhető, letölthető a város honlapjáról. A dokumentum része egy tájékoztató, ahol a jogosultság kritériumairól, a szükséges okmányokról és a támogatás odaítélésének menetéről tájékozódhatnak az ügyfelek.
A beérkezett kérelmek jogosságát elsőként a jegyző vizsgálja. Az ő igazolásával kiegészített kérelmek kerülnek át a területileg illetékes regionális nyugdíj-biztosítási igazgatósághoz. Határozatuk alapján a megítélt összeget a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság juttatja el a támogatottakhoz.