Atlétika: Tímár Gergő ezüstérmes hatpróbában

A több próbázók országos bajnokságával folytatódott az atléták téli idénye. A szakág ifjúsági, junior és felnőtt legjobbjai küzdöttek két napon keresztül Budapesten a BOK csarnokban. Az ARAK összetettesei közül nem indult Mátó Sára, aki a vakbélműtéte után már elkezdte az edzéseket, de már nyárra készül. Tímár Gergő viszont kiegyensúlyozottan teljesített mind a hat versenyszámban.

2018.02.13. 17:39 |

Tímár Gergő az ifjúságiak mezőnyében súlylökésben a legjobb, magasugrásban a második, 1000 méteres síkfutásban pedig a harmadik legtöbb pontot gyűjtötte teljesítményével. A végére nagyon szoros versenyben 3903 ponttal zárt, mindössze 39 ponttal kapott ki a győztestől. Vincellér Martin a 14., Muszka-Kalló Péter a 16. helyen végzett.

A nők, olimpikonokat felvonultató mezőnyének ifjúsági korosztályában, Kovács Helga egyéni csúccsal, 2707 ponttal lett ötödik.

A felnőttek egyéni bajnokságára, a fedett szezon egyik legjelentősebb versenyére hangolnak a legjobbak. Az ARAK 12 versenyzője indul, Szabó Dániel, Takács Boglárka, és Siskó Zsófia éremszerzési eséllyel várja az OB-t. Döntőbe várható Pisch Milán 60 méteren, Endrész Klaudia, Szépe Gergő távolugrásban, Simon Viktória hármasugrásban. Egyéni csúccsal a legjobb nyolc közé kerülhet Punk Adrienn és Budai Boglárka 800 méteren, Zöllei Anett rúdugrásban, valamint Szépe Flóra magasugrásban is.

1. Két érmet szereztek a fehérvári vívók a szolnoki Olimpici Nagydíjon

A Székesfehérvári Vívó és Szabadidősport Egyesület párbajtőrözői közül Tóth Lázár és Csuta András állhatott fel a dobogóra a legnívósabb hazai korosztályos versenysorozatban. A téli szünet előtti utolsó megmérettetésen számos előkelő helyezést vívtak ki maguknak a fehérvári fiatalok.

2018.12.11.
  2. Lénárt Péter a királykategória ezüstérmese és hőse lett az ökölvívó országos bajnokságon

Lénárt Péter, a Varkocs György Box Club versenyzője a hétvégi országos bajnokság királykategóriájában (+91 kilogramm) a legnehezebb és a legnépesebb súlycsoportban indult. Első körben egy rutinos, előző évekből OB érmes, termetes versenyzőt sikerült legyőznie. Az elődöntőben egy volt ifi válogatott, kőbányai bunyóst vert magabiztosan. A döntőben az előző év bajnoka várt rá és a 2. menet közepén egy fejelés miatt Pétert az orvos nem engedte tovább küzdeni, így megosztott pontozással az ellenfele győzött.

2018.12.11.
  3. Nagy Angéla ezüst, Kiliti Tamás bronzérmet szerzett az ökölvívó országos bajnokságon

Három versenyzővel kezdte meg a felkészülést a Videoton Box Club az idei felnőtt országos bajnokságra, közülük Nagy Kornél megsérült, így nem vállalhatta a megmérettetést. Kiliti Ferenc, vezetőedző tanítványai közül a hölgyek 57 kg-os súlycsoportjában Nagy Angéla első éves felnőttként ezüstérmet szerzett. Kiliti Tamás az 56 kilogrammosok között az elődöntőig menetelt, ott az EB 3. helyezett versenyzőtől parázs mérkőzésen kikapott, így bronzéremmel zárt.

2018.12.11.
  4. Szabadkáról hoztak szép eredményeket a fiatal fehérvári falmászók

Hétvégén volt Szabadkán a szerbiai bajnokság VIII. Boulder fordulója, melyen Székesfehérvárról Hegedüs-Krisó Dénes a Redrock színeiben D10 kategóriában, testvére Tóth-Krisó Míra a Rotpunkt színeiben D6 kategóriában mérték össze tudásukat a többi ügyes mászóval.