-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Átadták az Alföldi Tej 4000 négyzetméteres hűtött raktárát Székesfehérváron
Az Alföldi Tej székesfehérvári üzemében mintegy 900 millió forintos beruházással egy 4000 négyzetméteres hűtött készáruraktárt építettek, melyet csütörtökön adtak át. A műszaki átadás már december közepén megtörtént és az év végén töltötték fel árukészlettel. Az Alföldi Tejnél naponta mintegy 800 ezer liter tejet dolgoznak fel és 400 ember dolgozik a gyárban - hangzott el a csarnokavató előtti sajtótájékoztatón. Az átadáson ott volt Gráf József agrárminiszter és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is.
KÉPGALÉRIA
KÉPGALÉRIA
2009.01.22. 08:20 |
Az Alföldi Tej székesfehérvári üzemében mintegy 900 millió forintos beruházással egy 4000 négyzetméteres hűtött készáruraktárt építettek, melyet csütörtökön adtak át. A műszaki átadás már december közepén megtörtént és az év végén töltötték fel árukészlettel. Az Alföldi Tejnél naponta mintegy 800 ezer liter tejet dolgoznak fel és 400 ember dolgozik a gyárban - hangzott el a csarnokavató előtti sajtótájékoztatón.
KÉPGALÉRIA

Az épületegyüttes méreteit jól jellemzi, hogy a hűtött raktárban egy időben 4 ezer raklapnyi terméket, a csomagolóanyag-raktárban pedig mintegy 600 raklap csomagolóanyagot tudnak tárolni.

Az átadáson ott volt Gráf József agrárminiszter és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is. Az átadás előtti sajtótájékoztatón szó volt az iskolatej akcióról is: Székesfehérváron mintegy 10 ezer diák kap minden nap tejet tízóraira, melynek költségét az agrártárca és az önkormányzat közösen viseli. Mélykúti Tibor, az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a mostani beruházás egy, még 2005-ben megkezdődött fejlesztés második ütemét jelenti, amely mintegy 200 millió forintos EU-s támogatásból és mintegy 600 millió forintos, a Magyar Fejlesztési Banktól felvett hitelből valósult meg.

A fejlesztések nyomán az évi átlagos 52-54 millió liter helyett 2007-ben már 120 millió liter tejet tudtak feldolgozni. A most bővített gyárban az 1 milliárd forintos jegyzett tőkével bíró ATÉB naponta 850 ezer liter tejet tud majd feldolgozni. Az Alföldi Tej a fehérvári feldolgozót még 2005 novemberében vásárolta meg az azóta felszámolt Parmalat Hungaria Tejipari Zrt.-től.
KÉPGALÉRIA

Az épületegyüttes méreteit jól jellemzi, hogy a hűtött raktárban egy időben 4 ezer raklapnyi terméket, a csomagolóanyag-raktárban pedig mintegy 600 raklap csomagolóanyagot tudnak tárolni.

Az átadáson ott volt Gráf József agrárminiszter és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is. Az átadás előtti sajtótájékoztatón szó volt az iskolatej akcióról is: Székesfehérváron mintegy 10 ezer diák kap minden nap tejet tízóraira, melynek költségét az agrártárca és az önkormányzat közösen viseli. Mélykúti Tibor, az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a mostani beruházás egy, még 2005-ben megkezdődött fejlesztés második ütemét jelenti, amely mintegy 200 millió forintos EU-s támogatásból és mintegy 600 millió forintos, a Magyar Fejlesztési Banktól felvett hitelből valósult meg.

A fejlesztések nyomán az évi átlagos 52-54 millió liter helyett 2007-ben már 120 millió liter tejet tudtak feldolgozni. A most bővített gyárban az 1 milliárd forintos jegyzett tőkével bíró ATÉB naponta 850 ezer liter tejet tud majd feldolgozni. Az Alföldi Tej a fehérvári feldolgozót még 2005 novemberében vásárolta meg az azóta felszámolt Parmalat Hungaria Tejipari Zrt.-től.