-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Átadták a Tóth István - Tóth Terézia Ösztöndíjakat a Városházán
Pénteken délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron 98 általános, középiskolás és főiskolás-egyetemista részesül támogatásban, ami havonta diákonként 4000 Forint, azonban más-más összegű támogatást kapnak az általános iskolások és az egyetemisták. Tóth István és Tóth Terézia Székesfehérvárról Kanadába költözött és telepedett le, örökségüket letétbe helyezték és annak kamatai szolgálnak évente a székesfehérvári diákok ösztöndíjaként. Azok a tanulók kaphatnak Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjat, akik jól tanulnak és szociális helyzetükből kifolyólag tanulmányaik támogatást igényelnek. Képgaléria az eseményről!
Pénteken délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron 98 általános, középiskolás és főiskolás-egyetemista részesül támogatásban, ami havonta diákonként 4000 Forint, azonban más-más összegű támogatást kapnak az általános iskolások és az egyetemisták. Tóth István és Tóth Terézia Székesfehérvárról Kanadába költözött és telepedett le, örökségüket letétbe helyezték és annak kamatai szolgálnak évente a székesfehérvári diákok ösztöndíjaként. Azok a tanulók kaphatnak Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjat, akik jól tanulnak és szociális helyzetükből kifolyólag tanulmányaik támogatást igényelnek. Képgaléria az eseményről!
Az örökség kamatait az önkormányzat kiegészíti és ebből kaphatott jövő évre vonatkozóan 98 székesfehérvári diák ösztöndíjat. Több mint 5 millió Forinttal támogatják a jó tanuló hátrányos helyzetű diákokat. Az átadási ünnepségen a Herrmann László zeneiskola növendékei adtak ünnepi műsort, majd utána a város polgármestere mindenkinek személyesen adta át az ösztöndíjat.