-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Átadták a "Királyi Régióért" díjat
A székesfehérvári Királyi Napok gálaműsorának keretében adta át a Királyi régióért díjat Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. A regionális kitüntetést a Jüllich Glas Holding Zrt. elnök-igazgatója Jüllich Ádám és Dr. Vida Sándor vehette át az ARÉV Sportcsarnokban. Dr. Vida Sándor, a SOLUM Mezőgazdasági Ipari és Kereskedelmi Zrt. elnök-igazgatója az ifjú szakemberek nevelése és irányítása területén végzett kiemelkedő munkát, a Jüllich Ádám vezette cég több mint 20 éve kezdte meg működését kisvállalkozásként Székesfehérváron, mára Magyarország legnagyobb üveg-nagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma.
2007.08.21. 11:07 |
A székesfehérvári Királyi Napok gálaműsorának keretében adta át a Királyi régióért díjat Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. A regionális kitüntetést a Jüllich Glas Holding Zrt. elnök-igazgatója Jüllich Ádám és Dr. Vida Sándor vehette át az ARÉV Sportcsarnokban. Dr. Vida Sándor, a SOLUM Mezőgazdasági Ipari és Kereskedelmi Zrt. elnök-igazgatója az ifjú szakemberek nevelése és irányítása területén végzett kiemelkedő munkát, a Jüllich Ádám vezette cég több mint 20 éve kezdte meg működését kisvállalkozásként Székesfehérváron, mára Magyarország legnagyobb üveg-nagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma.
Dr. Vida Sándor, a SOLUM Mezőgazdasági Ipari és Kereskedelmi Zrt. elnök-igazgatója az ifjú szakemberek nevelése és irányítása területén végzett kiemelkedő munkát, aminek köszönhetően a területen dolgozó felsőfokú szakemberek országos elismertséget élveznek. A komáromi Solum Zrt. mára a régió egyik legeredményesebben működő agrárvállalkozása. Példaértékű technológiát valósítottak meg a burgonyatermesztés, csemegekukorica, zöldbab előállítás területén, amelyhez a magas színvonalú technikai, technológiai hátteret is biztosították. Ma termék előállításukkal az ország első tíz gazdasága között szerepelnek folyamatosan.
A Jüllich Ádám vezette cég több mint 20 éve kezdte meg működését kisvállalkozásként Székesfehérváron, mára Magyarország legnagyobb üveg-nagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma. A vállalat számos példával bizonyította, hogy európai szinten is kiváló termékeivel, innovatív és eredményes munkájával sikeresen tud hozzájárulni a régió gazdasági-társadalmi fejlődéséhez. A cég társadalmi és környezeti felelősségvállalása is példamutató: számos közhasznú funkciót ellátó egyesületet, alapítványt támogattak az elmúlt években.
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által alapított Királyi régióért díjat minden esztendőben egy magánszemélynek és egy vállalkozásnak ítéli oda a Regionális Fejlesztési Tanács. A díjjal a Közép-dunántúli régióban kiemelkedő tevékenységet folytató magánszemélyek, eredményes és példaértékű vállalkozók, vállalkozásvezetők és cégek munkáját ismerik el.
Maga a díj az Ecsedi Mária képzőművész által tervezett ezüst emlékplakett a régió szimbólumait, a székesfehérvári Szent Anna kápolnát, a veszprémi István és Gizella szobrot, és az Esztergomi Bazilikát ábrázolja, néhány látnivalót kiragadva a gazdag kulturális örökségből, amely a Királyi régió sajátja.
A Közép-Dunántúl adottságait és gazdasági erejét jól jellemzi, hogy a negyedik legdinamikusabban fejlődő térség címet érdemelte ki az uniós tagországok régiói között. Így nem meglepő, hogy számos cég, vállalkozás és magánszemély szerepelt a Királyi régióért díjra felterjesztettek névsorában. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által alapított Királyi régióért díjat nemzeti ünnepünkön, a régió egyik legjelentősebb kulturális rendezvényén nyújtották a díjazottaknak.
Dr. Vida Sándor, a SOLUM Mezőgazdasági Ipari és Kereskedelmi Zrt. elnök-igazgatója az ifjú szakemberek nevelése és irányítása területén végzett kiemelkedő munkát, aminek köszönhetően a területen dolgozó felsőfokú szakemberek országos elismertséget élveznek. A komáromi Solum Zrt. mára a régió egyik legeredményesebben működő agrárvállalkozása. Példaértékű technológiát valósítottak meg a burgonyatermesztés, csemegekukorica, zöldbab előállítás területén, amelyhez a magas színvonalú technikai, technológiai hátteret is biztosították. Ma termék előállításukkal az ország első tíz gazdasága között szerepelnek folyamatosan.
A Jüllich Ádám vezette cég több mint 20 éve kezdte meg működését kisvállalkozásként Székesfehérváron, mára Magyarország legnagyobb üveg-nagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma. A vállalat számos példával bizonyította, hogy európai szinten is kiváló termékeivel, innovatív és eredményes munkájával sikeresen tud hozzájárulni a régió gazdasági-társadalmi fejlődéséhez. A cég társadalmi és környezeti felelősségvállalása is példamutató: számos közhasznú funkciót ellátó egyesületet, alapítványt támogattak az elmúlt években.
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által alapított Királyi régióért díjat minden esztendőben egy magánszemélynek és egy vállalkozásnak ítéli oda a Regionális Fejlesztési Tanács. A díjjal a Közép-dunántúli régióban kiemelkedő tevékenységet folytató magánszemélyek, eredményes és példaértékű vállalkozók, vállalkozásvezetők és cégek munkáját ismerik el.
Maga a díj az Ecsedi Mária képzőművész által tervezett ezüst emlékplakett a régió szimbólumait, a székesfehérvári Szent Anna kápolnát, a veszprémi István és Gizella szobrot, és az Esztergomi Bazilikát ábrázolja, néhány látnivalót kiragadva a gazdag kulturális örökségből, amely a Királyi régió sajátja.
A Közép-Dunántúl adottságait és gazdasági erejét jól jellemzi, hogy a negyedik legdinamikusabban fejlődő térség címet érdemelte ki az uniós tagországok régiói között. Így nem meglepő, hogy számos cég, vállalkozás és magánszemély szerepelt a Királyi régióért díjra felterjesztettek névsorában. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által alapított Királyi régióért díjat nemzeti ünnepünkön, a régió egyik legjelentősebb kulturális rendezvényén nyújtották a díjazottaknak.