-
Vállalkozói fórum a Hiemer-házban
Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.
2026.03.18. -
Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né
A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.
2026.03.17. -
Gépipari szakmai roadshow
A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.
2026.03.13. -
12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat
Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.
2026.03.11.
Átadták a fehérvári Vibroteam Kft. új csarnokát és irodaépületét az Alba Ipari Zónában
Újabb üzemcsarnokot avattak az Alba Ipari Zónában. A többnyire alkatrészeket gyártó Vibroteam Kft. negyven százalékos uniós támogatással valósította meg terveit. A telephelyfejlesztésnek köszönhetően bővült a cég dolgozóinak száma is: jelenleg mintegy negyven embert foglalkoztatnak a pályázatban vállalt 16 helyett és a tervek szerint tovább növelik a munkavállalók létszámát. A nemsokára Esztergomban készülő legújabb Suzuki S-Cross ülésének háttámláját is a fehérvári üzemben készítik fehérvári szakemberek.
2013.02.19. 15:03 |
Újabb üzemcsarnokot avattak az Alba Ipari Zónában. A többnyire alkatrészeket gyártó Vibroteam Kft. negyven százalékos uniós támogatással valósította meg terveit. A telephelyfejlesztésnek köszönhetően bővült a cég dolgozóinak száma is: jelenleg mintegy negyven embert foglalkoztatnak a pályázatban vállalt 16 helyett és a tervek szerint tovább növelik a munkavállalók létszámát.

A Vibroteam Kft. 2002-ben mérnöki irodaként kezdte meg működését az Almássy lakótelepen, azóta azonban nemcsak tervezéssel, hanem gyártással is foglalkozik. A cég életében az új csarnok ezért is jelent mérföldkövet. Az üzem átadásán Cser-Palkovics András arról is beszélt, hogy szerencsére sorban jelentik be a beruházásokat Székesfehérváron a vállalkozások, köztük sok kis- és középvállalkozás. Fehérvár versenyképes város és a gazdasági szereplőknek köszönhetően ezt ki is lehet használni. Fontos kihívás azonban, hogy szakképzett munkaerővel is el kell látni a beruházókat - emelte ki.

A nemsokára Esztergomban készülő legújabb Suzuki S-Cross ülésének háttámláját is a fehérvári üzemben készítik fehérvári szakemberek. A júniusban megjelenő kocsinak egyébként több alkatrészét is a Vibroteam készíti az Alba Ipari Zónában.

Az Új Széchenyi Terv keretében nemrégiben zárult le egy telephelyfejlesztési pályázat, de nemcsak ez, hanem számos hasonló kezdeményezés is a gazdaság fellendítését szolgálja a jövőben - mondta Molnár Tamás a KDRFÜ ügyvezető igazgatója. A Vibroteam Kft. kilencvenkét millió forintos támogatással építette fel új csarnokát.