Asztalitenisz - három meccs óta veretlen a Honvéd Szondi extraligás csapata

Hármas fordulót rendeztek a Hétvezér tornatermében a hétvégén. A Honvéd Szondi Székesfehérvár 3 csapata mérkőzött meg hazai pályán. Délelőtt az NB I.-es és NB II.-es bajnokikat rendezték meg, előbbi a budapesti Pénzügyőr, utóbbi Nagykanizsa együttesét látta vendégül. Délután rendezték a főmeccset, az Extra Liga 7. fordulóját. A Szondi első csapata Szécsény alakulatát fogadta vendégül.
2021.11.14. 20:12 |

A Szondi első csapata: Kishegyi Ákos, Jakab Gábor, Molnár Krisztián és Zombori Dávid

Az NB I-ben a vártnál sajnos simábban alakult a mérkőzés, az elején szoros csatában 2 vesztett párossal indítottak a fehérváriak. Majd az első egyéni körben csak Kaiser János nyert, aki egész nap nem talált legyőzőre. Kaiser János a 3 egyéni meccsét szettveszteség nélkül zárta. A végén Epinger Márton tudott hozzátenni az összetetthez, a Pénzügyőr ifjúsági játékosát Zsiga Bulcsút 3:2 arányban verte meg. Ezzel összességében 10:4-re nyert a Pénzügyőr.

Az NB II-ben a tavalyi harmadik Nagykanizsa érkezett vendégségbe. A papírformának megfelelően a Kanizsa 15:3-as arányban győzedelmeskedett. Azonban a székesfehérvári fiatalok szoros mérkőzéseket tudtak kialakítani a rutinos játékosokkal szemben. Horváth Tibornak 2:0-ás szettelőnye volt a kanizsai legjobb Bihercz Tamás ellen, de sajnos nem sikerült megnyerni a 3. szettet. Makai Dominik nagyon szép játékkal 2 egyéni meccsét is megnyerte, míg Losonczi Benjámin 1 győztes meccsel tudott hozzátenni a végeredményhez.

Délután rendezték a főmeccset, az Extra Liga 7. fordulóját. A Szondi első csapata Szécsény alakulatát fogadta vendégül. Nagyon jól alakult a meccs első szakasza, mindkét párost győztesen vívta meg a Fehérvár. Az első körben Molnár Krisztián, Jakab Gábor és Zombori Dávid is 3:0-ra nyerte a meccseit, míg Kishegyi Ákos 3:1-re alulmaradt a Szécsényiek legjobbjával szemben. Majd a következő kör elején Molnár Krisztián simán megverte az ellenfél utánpótlás játékosát Krebs Bálintot 3:1-re. Ezzel összetettben 6:1-re vezettek Jakab Gáborék. Ezután kezdett nagyon szoros lenni a mérkőzés, ugyanis a Szécsény megérkezett a meccsbe, és az Extra Ligában minden előfordulhat, nincs könnyű ellenfél. Jakab Gábor és Kishegyi Ákos döntő szettben alulmaradt a folytatásban, majd Zombori Dávid és Molnár Krisztián is vereséget szenvedett. A meccs végén Jakab Gábor dr. Bohács Gáborral, Kishegyi Ákos Nagy Miklóssal állt szemben, és nagyon kiélezett helyzetben mindkét hazai játékos győzni tudott. Ezzel a Honvéd Szondi Székesfehérvár megszerezte a győztesnek járó 3 pontot, 8:5-ös arányban. Így a Szondi immáron 3 meccs óta nem talált legyőzőre.