Alba-Falco - kedden 17:45-kor folytatódik a kosárlabda magyar bajnoki döntő

Kedden folytatódik a magyar kosárlabda bajnoki döntő sorozat. Az egyik csapat harmadik győzelméig folytatott páros csata állása két mérkőzés után 1-1. Az Arconic-Alba Fehérvár és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely eddig két emlékezetes meccset vívott egymással.
2023.05.23. 11:55 |

Az első, Szombathelyen megrendezett mérkőzést 18 pontos fehérvári előnyről a hazaiak nyerték meg 82-70-re. A második összecsapást a Gáz utcában az Alba 22 pontos hátrányból fordította meg a maga javára és győzött 81-80-ra. Volt itt minden, hatalmas fordulatok, bravúros megoldások, bosszantó hibák és izgalom felsőfokon.

Kedden 17.45-kor ismét a Savaria Aréna parkettjén feszül egymásnak a két együttes.

Pénteken 18.15 órakor az eredménytől függetlenül folytatás következik Székesfehérváron. Ha az éppen előnyben levő csapat nyer, bajnok. Ha nem, a vasárnap 20 órakor kezdődő 4x10 perc dönt az arany- és ezüstérem sorsáról.