“Aranyos” napja volt a Family Tree triatlon-csapatának Baján

A XV. Mogyi Triatlonon versenyeztek a Famliy Tree triatlonosai. A bajai viadalon egyénileg, és ennek köszönhetően csapatban is jó eredmények születtek, főleg a seniorok remekeltek.
2020.08.03. 11:35 |

A 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló sprint távon a női senior versenyzők kiváló helyezéseikkel toronymagasan nyerték a csapatversenyt (egyéni helyezések alapján a legjobb három fő eredménye számított).
Az aranyérmes csapat: Szőke Marianna 2., Bognár Katalin 4., Varga Viktória 6., Gálné Fitos Éva 7. Senior 3 kategóriában Nagy Zsuzsanna 6. lett.

A férfiak sem tétlenkedtek. Az elit mezőnyben a Fehérváron edző, veresegyházi színekben versenyző Dévay Márk 2. míg testvére, Zsombor az Elit U23-ban szintén 2. lett.  Senior1-ben Német-Bucsi István 27, Szvoren András 68. helyen végzett.

“Egy izgalmas versenyen, látványosan szerepelt a Family Tree csapata és öregbítette városunk hírnevét a triatlon sportban. A járványhelyzet és egyéb hátráltató tényezők miatt sem egyszerű a felkészülésünk, de ahogy a lengyeltóti és bajai eredményeink mutatják, ebben a lelkileg is erős csapatban bőven van lehetőség. Ezt a legkisebb versenyzőink is érzik.”- mondta Janota Zoltán vezetőedző

Az egyesület versenyzői legközelebb augusztus 8-án, Nagyatádon, a Hosszú Távú Triatlon országos bajnokságon indul majd.