Arany- és bronzérmet is szerzett hétvégén a Family Tree triatlon egyesület

Két bajnokságon indultak hétvégén a fehérvári Family Tree triatlonklub junior, felnőtt és senior korcsoportos versenyzői. A bajai amatőr sprint országos bajnokságon és a kaposvári ExtremMan versenyen is jól szerepeltek.
2018.06.26. 16:06 |

A XIII. Mogyi Baja Triatlon amatőr sprint OB-n a nők között a senior 3-as kategóriában Szőke Mariann harmadik lett. Felnőtt 4-es kategóriában Gálné Fitos Éva 6. helyen végzett, míg a juniorok között Horváth Petra 14. helyen ért célba.

A legkeményebb próbának számító ExtrémMan sorozatban ezúttal Kaposváron találkoztak a triatlonosok. A Family Tree edzője, egyben versenyzője, Janota Zoltán a felnőtt 4-es kategóriában inult, és az 1900 méter úszásból, 90 kilométer kerékpározásból és 21 kilométer futásból álló távon az abszolút második helyre jött fel kerékpáron. Ezt a pozíciót futásban is megtartotta, korosztályát közel 10 perces előnnyel nyerte. A nők között Szeibert Anikó a senior 2-es korcsoportban 4. helyen végzett.