Áprilisban tovább mérséklődött a nyilvántartott álláskeresők száma

 2014. áprilisában 14.743 ember szerepelt a nyilvántartott álláskeresők regisztrációjában, ami az előző havinál 498 fővel (3,3%-kal), az egy évvel korábbinál pedig 6.517 fővel (30,7%-kal) kevesebb. Az előző hónaphoz képest a körzetek mindegyikében csökkenés következett be az álláskeresők számában, és ezek mértéke néhol igen jelentős, Székesfehérváron 102 fős.
2014.05.26. 10:22 |
 2014. áprilisában 14.743 ember szerepelt a nyilvántartott álláskeresők regisztrációjában, ami az előző havinál 498 fővel (3,3%-kal), az egy évvel korábbinál pedig 6.517 fővel (30,7%-kal) kevesebb.
 - A Fejér Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának jelentése a 2014-es áprilisi munkaerő-piaci folyamatokról és a
foglalkoztatási helyzetéről - LETÖLTHETÕ dokumentum
Áprilisban a Székesfehérvári körzetben összesen 4.797 fő volt a nyilvántartott álláskeresők száma, Dunaújvárosban 3.569 fő, Sárbogárdon 2.119 fő, Ercsiben 1.001 fő, a többi kirendeltségen az álláskeresői létszám nem éri el az ezer főt, így a Bicskei kirendeltségen 954 fő, Enying kirendeltségén található 849 fő, Gárdony kirendeltségén 769 fő és Mór kirendeltségén 685 fő a regisztrált álláskeresői létszám.
 
Az előző hónaphoz képest a körzetek mindegyikében csökkenés következett be az álláskeresők számában, és ezek mértéke néhol igen jelentős. Székesfehérváron 102 fős, Dunaújvárosban 91 fős, Sárbogárdon 96 fős. Mór, Enying és Gárdony kirendeltségén megközelítette a félszáz főt. Míg Bicske és Ercsi kirendeltségén 39 fő illetve 13 fős nagyságot ért el a fogyás. A legnagyobb mértékű csökkenés Mór térségében következett be, ahol a létszám mérséklődése megközelítette az egytizedet, míg a többi térségben néhány százalékos volt az álláskeresői létszám csökkenése.
 
Székesfehérvár és körzete
 
2014. áprilisában az álláskeresők száma 4.797 fő. Az álláskeresők 11,3%-a pályakezdő. Számuk 540 fő. Az álláskeresők 23,5%-a több mint 12 hónapja szerepelt folyamatosan a regisztrációban, ami szám szerint 1.129 főt jelent. Az ellátásban nem részesülők száma 3.040 fő. A legfeljebb általános iskolát végzettek az álláskeresők 33,2%-át jelentik. 2014. április végén az üres álláshelyek száma 1.948 db. Az álláskeresők gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya 6,2%. A körzet a tárgyhónapban a 4. legkedvezőbb helyet foglalta el a megyében a nyilvántartott álláskeresők aránya alapján.

Gazdaság

  1. Vállalkozói fórum a Hiemer-házban

    Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.

    2026.03.18.
  2. Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né

    A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.

    2026.03.17.
  3. Gépipari szakmai roadshow

    A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.

    2026.03.13.
  4. 12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat

    Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.

    2026.03.11.