-
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
A sport a mindene!
A sportban, a rendszeres napi mozgásban és a folyamatos aktivitásban látja hosszú életének titkát a székesfehérvári Gazdik Ferenc, aki június 3-án ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles évforduló tiszteletére Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő köszöntötte fel őt a gratuláló emléklappal és városunk ajándékaival.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Április 6-án ismét hokiünnep lesz a Jégcsarnokban
A Videoton Holding Rt. támogatásával, no és persze a Magyar Jégkorong Szövetség és az Alba Volán-FeVita hokiszakosztályának rendezésében ismét hírverő mérkőzésnek adhat otthont a fehérvári jégcsarnok. Az április 24-én rajtoló franciaországi Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar válogatott kétszer is összemérheti erejét Németország nemzeti együttesével. Április 6-án 18 órakor Székesfehérváron korcsolyázik jégre a Pat Cortina által vezetett kiváló magyar alakulat, és a torinoi téli olimpiát is megjárt, korábban stabil A-csoportos – egyébként idén szintén a Divízió 1-ben szereplő – német válogatott.
A Videoton Holding Rt. támogatásával, no és persze a Magyar Jégkorong Szövetség és az Alba Volán-FeVita hokiszakosztályának rendezésében ismét hírverő mérkőzésnek adhat otthont a fehérvári jégcsarnok. Az április 24-én rajtoló franciaországi Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar válogatott kétszer is összemérheti erejét Németország nemzeti együttesével. Április 6-án 18 órakor Székesfehérváron korcsolyázik jégre a Pat Cortina által vezetett kiváló magyar alakulat, és a torinoi téli olimpiát is megjárt, korábban stabil A-csoportos – egyébként idén szintén a Divízió 1-ben szereplő – német válogatott.
A fehérváriak pályáztak a sportesemény rendezésére, és a szövetségtől átvállalva a magyar nemzeti együttes ellátását, valamint a szervezési költségeket lehettek a meccs házigazdái.
A 14 csapatos Bundesligában zajló felsőházi rájátszás miatt a tabella első négy helyén álló együttesek válogatott szintű játékosai nem utaznak Magyarországra, azonban számos honosított jégkorongost tesztelnek a németek Fehérváron, majd két nappal később a Budapesti Koriközpontban.
A jelenleg Olaszországban edzőtáborozó magyar keretben 12 Volán-játékos kapott helyet, a betegséggel bajlódó és tanulmányai miatt itton maradó Sille Tamás a székesfehérvári felkészülés alkalmával csatlakozik a társakhoz. A hatodikai újabb „hokiünnepen” a nagyok összecsapása felvezetéseként az Alba Volán-FeVita 6-8 éves palántái játszanak bemutató mérkőzést. Tavaly a két nemzeti együttes találkozóján egygólos német diadal született (4-3), tehát van miért visszavágniuk az egyébként esélytelenebb piros-fehér-zöldeknek.
Aki élőben szeretné ismét jégen látni a magyar hoki legjobbjait, az jó, ha már hétfőtől elővételben megváltja belépőjét a Jégcsarnok jegypénztárában. Az ülőjegyek 2500,-, az állók 1500,-, míg a diák és nyugdíjas tikettek 800,- Forintba kerülnek.