-
Példás életút
Szakmai sikerekben bővelkedő és családi életében is példás évtizedeket tudhat maga mögött dr. Németh Gyula, aki június 25-én ünnepelte a 90. születésnapját. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar jogelőd intézményének korábbi oktatóját és igazgatóját Patik Ferenc önkormányzati képviselő köszöntötte fel városunk közössége nevében.
2026.06.29. -
Szoboszlai a King City Skateparkban
Egy igazán pörgős székesfehérvári eseménnyel veszi kezdetét a Telekomosok Fesztiválja, amely az ország öt ikonikus pontjára hozza el a sport, a kultúra és a digitális világ fúzióját. Július 5-én egy izgalmas városi élményparkká alakul a King City Skatepark, ahova Szoboszlai Dominik is kilátogat. Napközben táncbemutatók, rap csaták, este pedig Bongor és Lil 404 koncertjei fokozzák a hangulatot.
2026.06.29. -
Jótékonysági tanszergyűjtés
Idén nyáron is megszervezi közös tanszergyűjtő akcióját a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár és az Adypapír írószerbolt. Az akció június 29-én, hétfőn kezdődik és augusztus 15-ig tart, mindkét helyszínen szeretettel fogadják az új vagy a használt, de jó állapotú tanszereket, eszközöket.
2026.06.29. -
Év fagylaltja 2026
Az öt kategóriában összesen 72 fagylalt nevezése érkezett, és a korábbi évek díjnyertes magyar fagylalt remekeivel együtt összesen 100 féle fagylaltot kínáltak az egész napos rendezvény alatt. A fagylaltokat kiváló szakmai zsűri értékelte, amiben helyet kapott Damniczki Balázs fehérvári cukrászmester is.
2026.06.28.
Apás sztorik – gyereknevelés férfiszemmel a Barátság moziban
A decemberi rendezvény témája a család, ennek jegyében szerveznek programokat december 10-én, kedden a Művészetek Házában és a Barátság moziban.
A rendezvény délelőtt tízkor a Dúdoló című, rövid idő alatt népszerűvé vált, 0–3 éves kisgyermekeknek és édesanyáknak szóló foglalkozás különkiadásával indul. A mozgásos, énekes, mondókás, hangszeres játékokat Pintérné Markovich Marcella vezeti havonta kétszer a Rác utcai Mesterségek Házában, folyamatos telt házakkal – a mostani foglalkozásra, amelynek helyszíne a Barátság mozi, a www.fehervariprogram.hu/dudolo oldalon lehet jelentkezni.
Délután az apáké a főszerep: 14.15-től Apás sztorik címmel Kricsár Kamill beszélget Keller Jánossal és Tűzkő Sándorral családról, gyereknevelésről a Barátság moziban. Az elsősorban vidámnak ígérkező történetek megosztása mellett a beszélgetésben szóba kerülnek a családban betöltött férfiszerepek, apák és fiúk, apák és lányok viszonya és az is, hogy milyen lehetőséget kapnak manapság a férfiak apaszerepük átélésére, a pozitív férfias minták megjelenítésére.
A beszélgetés után a résztvevők a 100 dolog című német vígjátékot nézhetik meg a Barátság moziban Florian David Fitz, Matthias Schweighöfer és Miriam Stein főszereplésével. A történet főhősei, Toni és Paul állandóan rivalizál egymással, hogy kiderüljön, melyikük a jobb. Így aztán egy átmulatott éjszaka során olyan fogadást kötöttek, amit még sokáig megemlegetnek: másnap ugyanis anyaszült meztelenül ébrednek üres, fűtetlen lakásaikban, úgy, hogy nincs semmijük. Vajon mennyi ideig bírják ki megszokott holmijaik nélkül? Száz napon át minden éjfélkor választhatnak, mit szeretnének visszakapni elzárt cuccaikból.
A délutáni programra 60 főig várjuk a jelentkezéseket a www.fehervariprogram.hu/apassztorik oldalon. Az eseménysorozat a TOP-7.1.1.16-H-ESZA-2019-00452 számú „Backstage – komplex művészeti rendezvények Székesfehérváron” projekt keretében valósul meg.