-
Szülésre felkészítő tanfolyam
Folytatódik a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében az ingyenes, szülésre felkészítő tanfolyam. A február 16-án induló csoporthoz már most lehet jelentkezni.
2026.02.01. -
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30.
Animóka – kreatív családi délután advent második hétvégéjén az Öreghegyen
Székesfehérváron több éves hagyománya van az Animóka című kreatív családi foglalkozásoknak.
A korábban az egykori Fejér Megyei Művelődési Központban, jelenleg az SZKKK berkein belül működő Animono Animációsfilm-készítő Műhely éves programjának legkiemelkedőbb eseményének fókuszában az animáció áll: érdekes foglalkozásokra – meseszövés, festés, rajzolás, filmforgatás – hívják a családokat, és olyan filmes praktikákra tanítják a látogatókat, amelyekkel sikeresen készíthetnek animációs filmeket. A foglalkozás során a gyerekek ahhoz is kedvet kaphatnak, hogy a szakkörbe járjanak.
Az idei Animóka témáját a házimanók és a szobaszörnyek adják, a gyerekek ebben a témában alkotnak és hozzák létre közös filmjüket. Hogyan vegyük fel a harcot a gyerekszobában, az ágy alatt bujkáló manók, mumusok és szörnyek ellen? Az izgalmas, sokakat foglalkoztató probléma megoldását ezúttal animációs filmbe fogalmazhatják bele a résztvevők, akiknek életkora a korábbi tapasztalatok szerint széles skálán mozog, a kisiskolások, a középiskolások és maguk a szülők is szívesen alkotnak hagyományos animációs filmet.
A házimanókat, a szobaszörnyeket, a helyszínt és a film történetét a résztvevők közösen találják ki drámapedagógus segítségével, ezt követően együtt készítik el a mozgatható papírfigurákat és a film háttereit, majd mindezt életre is keltik: Debreczeni Katalin képzőművész, az Animono szakkör vezetőjének irányításával leforgatják az animációs filmet. Az elkészült film a fehervariprogram.hu felületen is látható lesz.
Az animációs filmek persze nem némák, a párbeszédek mellett hangok is szükségesek hozzájuk: az esemény nyitányaként az animációs filmek zenei és hangi alkotó folyamataiba kaphatunk betekintést a Kuflik zenei és zörej-műhely segítségével. A foglalkozáson a népszerű „Egy kupac kufli” filmek zeneszerzője és hangdizájnere, Alpár Balázs és zenésztársai segítségével lehet kipróbálni a hangeffektezést és közös zenélést a kuflik kedvesen őrült világában.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az Animono Műhely foglalkozására minden hely elkelt, de a Kuflik zenei és zörej-műhely foglalkozására még lehet jelentkezni ITT!